Antlara dental whatsapp

Parlak Gülüşler

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

Diş Kuronları Diş kaplamaları Antlara Diş Kliniği - Antalya

Diş Kaplamaları

Kron tedavisi (diş kaplama) diş çürüğü, diş kırılması ve yüksek oranda madde kaybı yaşanan dişlere uygulanan bir tedavidir. Diş kaplaması tedavisi için diş küçültülür ya da kaplanacak malzemeye uygun şekilde diş yüzeyi aşındırılır. Ardından porselen kaplama, zirkonyum kaplama, lamine kaplama, emax kaplama tedavilerinden biri yapılır. Bu sayede sağlık için ya da Hollywood gülüşü için yapılan diş kaplamaları ile hasta istediği estetik gülüşe kavuşur. Bu işlemler sayesinde diş zarar görmez ve dişin ömrü uzatılmış olur.

Diş Kaplama Tedavileri Antalya

Dolgu, kanal tedavisi yapılmış; kırık, zayıflamış dişlerin ömrünü uzatmak için görünümlerini düzeltmek için diş kaplamaları kullanılır. Ayrıca kronlar estetik güzelliğini kaybetmiş dişlerin estetik fonksiyonlarının geri kazandırılmasında ve kırılmalara karşı korunmasında oldukça etkili çözümler sunar.

Kron kaplamalarda metal altyapılı porselen kaplama diş tedavisi yapılırken ile diş küçültülüp üzerine taç olarak adlandırılan başlık yerleştirilir. Kullanım amacına bağlı olarak bu diş kaplamaları farklı materyallerden yapılır. Bunlar metal alt yapılı porselen kaplamalar, zirkonyum kaplama diş kaplamadır. Bu kaplamalar kullanıldıkları malzemeye göre farklılık göstermekle beraber diş ve diş eti ile uyumludur.

Diş Kaplaması Nedir? Antalya

Diş küçülterek ya da yüzeyi hafifçe aşındırılarak diş rengi ve diş etiyle uyumlu malzemeler ile dişin kaplanması işlemidir. Burada amaç doğal diş ömrünü uzatmak ve hastanın diş kaybı yaşamasını önlemektir.

Diş kaplamaları diş kaybını önlemek için sık sık tercih edilen bir tedavidir. Diş kaplamaları sayesinde dişteki şekil bozuklukları, hafif düzey ortodontik bozukluklar giderilebilir.

Muhteşem bir gülüş elde etmenin vazgeçilmezi olan bembeyaz güzel dizilimli dişler için son yıllarda sık sık kaplama diş tedavileri tercih edilmektedir. Estetik diş hekimliği alanına giren dijital gülüş tasarımı ile isteyen her birey hollywood yıldızları kadar güzel gülümseyebilir.

Diş kronları doğal dişlerin yüzeyine uygulandığı gibi implant tedavilerinde de uygulanabilir. Dental implant, All on four implant diş, all on 6 implant tedavisinde de implant vidasının üstü diş kaplamaları ile tamamlanabilir.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu