facebook
Antlara dental whatsapp

Gülüş Tasarımı - Gülüş Estetiği - Hollywood Gülüşü - Parlak Gülüşler

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Lara, Antalya.

Hollywood Gülüşü, Estetik bir gülüş nasıl olmalıdır? Antalya'da gülüş tasarımı ve gülüş estetiği tedavisi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Gülüş tasarımı hem sağlık hem de güzellik açısından önemli bir tedavi yöntemidir. İnsanların sosyal hayatlarında kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Gülüş tasarımı, kişinin yaşadığı ağız ve diş sağlığı problemlerinden dolayı kaybettiği özgüveni yeniden kazanmasını ve kişinin diş yapısını sanatsal anlamda daha estetik ve doğal bir görünüme kavuşturulmasını sağlar.

Bu gülüş tasarımında adeta hekimlik ve sanat birleşiyor. Öncelikle yüzünüzün şekli tespit ediliyor ve hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirleniyor. Nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiği, cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor.

Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği Uygulamaları - Hollywood Gülüşü Hakkında

Çürük dişler, diş eti rahatsızlıkları, dişlerdeki yapısal bozukluklar, dişlerdeki renk değişiklikleri ve diş eksiklikleri sonucunda oluşan sorunlar insan hayatını olumsuz etkiler. Gülüş tasarımı ve diş estetiği tüm bu sorunlardan kurtulmanızı, dişlerinizin daha estetik ve doğal bir görünüm kazanması sağlayan tedavilerdir.

Hollywood Gülüşü

Bilgisayarlı Gülüş Tasarımında belirlenecek tedavi yöntemine göre iyileşme süreci değişiklik gösterebilmektedir.

Ücretsiz Randevu

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, kişinin yaşadığı ağız ve diş sağlığı problemlerinden dolayı kaybettiği özgüveni yeniden kazanması için önemli bir yöntemdir. Kişiye estetik bir gülümseme kazandıran bu tedavi, kişinin diş yapısını sanatsal anlamda daha estetik ve doğal bir görünüme kavuşturulmasını da sağlar.

Estetik diş hekimliğinin alanı olan bu işlem, çeşitli sebeplerle hem estetik hem de yapısal açıdan görünümü bozulan dişler ve diş eti hastalıklarının tedavisi için yapılır. Gülüş estetiği birçok tedavi yönteminin bir arada uygulandığı işlem olup, hastanın yüz hatları da dikkate alınarak dişlerin doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasını sağlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımında öncelikle yapılması gereken hastanın nasıl bir estetik beklenti içerisinde olduğunun belirlenmesidir. Hastanın muayenesi yapılıp, diş ve diş eti rahatsızlıkları tespit edildikten sonra ağız ölçüsü alınır. Alınan ağız ölçüleriyle hastaya özel modeller hazırlanır. Bu modellere yüzün yapısına uygun olup olmadığı tespit edilir. Bunun için bilgisayar ortamında ölçümler yapılır ve yüz şekline uygun bir estetik gülüş tasarımı oluşturulur. Bu tasarımlar hastaya sunulur ve hangisinin yapılacağına karar verilir.

Hastanın kararının ardından dişlerle ilgili yapısal bir problem yoksa diğer bir deyişle ortodontik tedaviye ihtiyaç yoksa öncelikle diş etleri ile ilgili yapısal bozukluklar giderilir. Eğer dişlerde eksiklik varsa implant tedavisi ya da diş hekiminin karar verdiği cerrahi müdahaleler yapılır. Yapılan işlemlerin ardından iyileşme süreci beklenebilir. Diş beyazlatma işlemi de bu aşamada yapılabilir.

Bu sürecin ardından dişlerde olan biçimsel ve görsel bozuklukların tedavi işlemine geçilir. Estetik dolguların yanı sıra diş hekimi gerekli görürse zirkonyum ve porselen kaplamalar yapılabilir. Yapılan bütün uygulamalarda amaç karar verilen tasarıma ulaşmaktır.

Estetiğin diş ile ilgili olan kısmından başka diş etleri ile olan kısmı da vardır. Bu kapsamda pembe estetik olarak da adlandırılan diş eti estetiği metodu uygulanır. Diş eti ile ilgili yapılan her türlü işlem bu estetik kapsamındadır. Diş etinde oluşan yapısal problemler ve renk bozuklukları için yapılan her türlü tedaviyi içerir.

En sık uygulanan yöntemler; diş etlerinin bir kısmının cerrahi müdahale ile çıkarılması (gingivektomi), diş etlerinde estetik bir görüntü sağlamak amacıyla yapılan müdahaleler (gingivoplasti), lazer uygulamaları ve flap cerrahileridir. Tasarımda sadece diş ve diş etleri ile ilgili uygulamalar yapılmaz. Eğer gerek görülürse dudak ve yüz bölgesinde de gülüşü ön plana çıkaracak estetik müdahaleler yapılabilir.

all on 4 implant
antalya diş

Gülüş Tasarımı Hangi Dişlere Yapılır?

Gülüş tasarımı, ağız ve diş yapısının orantılı bir hal alması ile mümkündür. Estetik bir gülüşe sahip olabilmek için diş yapısında ya da diş etinde oluşan ve görüntüye olumsuzluk katan her türlü problem tedavi edilmelidir.

Tasarım, her türlü yapısal ve işlevsel bozukluğu olan dişlere uygulanabilir. Diğer estetik diş tedavilerinde olduğu gibi diş gelişimini tamamlamış kişilere yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta diş estetiğini bozan rahatsızlıkların teşhis, tedavi ve planlamasının iyi bir şekilde yapılmasıdır.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Gülüş estetiği için belli bir süre vermek yapılacak tetkiklerden önce çok mümkün değildir. Fakat genel itibari ile bu işlem 4-5 gün sürebilir. Öncelikle kişiden alınan ölçüler doğrultusunda diş hekiminin uygun gördüğü gülüş tasarlanır. Bu tasarım sırasında genel yüz değerlendirmesi, yüz ve çene kemikleri görüntüsü, dişlerin dudaklarla uyumu, diş etlerinin görünümü, diş rengi ve formu bir bütün olarak değerlendirilir.

Daha sonra diş ve diş eti ile ilgili yapılacak işlemlere geçilir. Bu yapılan tedavilerin ardından dişin beyazlatılması aşamasına geçilir. Diş istenilen renge gelene kadar işlem devam eder. Bu tedavi süresi yapılan işlemlerin yoğunluğuna, ağız ve diş yapısına bağlı olarak kişiler arasında değişiklik gösterebilir.

Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

Gülüş tasarımı hem sağlık hem de güzellik açısından önemli bir tedavi yöntemidir. İnsanların sosyal hayatlarında kendilerini güvende hissetmeleri yaşam kalitelerini artırır. İyi ve sağlıklı bir gülüş kaliteli bir yaşamı da beraberinde getirir.
Bu tedavi yöntemi ile şu rahatsızlıklar giderilebilir:

 • Diş çürümesi ve diş kırılmaları.
 • Diş eti çekilmesi ile ilgili rahatsızlıklar.
 • Eksik dişler.
 • Diş eti kanaması ve enfeksiyonları.
 • Yapısal diş bozuklukları.
 • Diş minesinde oluşan rahatsızlıklar.
 • Diş taşı oluşumu.
 • Gülüşü olumsuz etkileyen unsurlar.

Gülüş Tasarımı Ne Zaman Yapılır?

Tasarım, diş ve diş etinde görülen yapısal bozuklukların ve renk değişimlerinin tedavisi için uygulanır. Kişinin estetik bir gülüşe sahip olmak için ağız ve diş yapısı ile ilgili yaptırdığı her türlü işlemi içerir.

dijital gülüş tasarımı antalya

Gülüş Tasarımı Herkese Yapılır mı?

Estetik gülüş tasarımı, diş gelişimini tamamlamış herkese yapılabilir. Hamile olanlara tavsiye edilmez. Tedavinin kişi için uygun olup olmadığına diş hekimi karar verir.

Dijital gülüş tasarımı alanında uzmanlaşmış hekimlerimizin onayını aldıktan sonra Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği standartlara uygun modern ve hijyenik kliniğimizde hollywood smile yaptırmak isteyen herkesi arzu ettiği mükemmel gülüşe kavuşturuyoruz.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Gülüş tasarımının ne kadar süre etkili olacağı her tedavide olduğu gibi yine kişinin tedavi sonrası ağız ve diş sağlığına gösterdiği özenle doğru orantılıdır. Gülüş tasarımı uygulamasında kaplamadan diş beyazlatmaya (bleaching) kadar çok farklı yöntemler kullanılır. Genel olarak bu tedavilerin kalıcılığı 5 ila 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı tedavisi fiyatları yapılacak işlemlerin adedine ve seans sayısına göre değişmektedir. Diş hekimi muayenesinden sonra yapılacak estetik tasarımın ücreti kesin olarak belirlenebilir.
Gülüş tasarımını diş estetiğinden ayıran şey bütün yüz ile uyumlu bir estetik tasarım olmasıdır. Size en uygun tasarımı uzman doktor ile birlikte karar vermek için Antalya’da gülüş tasarımı alanında öne çıkan Antlara Dental sayfasını ziyaret ediniz.

Hollywood Gülüşü ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Holywood Smile Bilgisayarlı Gülüş Tasarımı - Antalya

Estetik Diş Tedavi Uygulamaları - Hollywood Smile - Bright Smiles - Antalya

Dijital gülüş dizaynı, estetik ve fonksiyonel bir gülümseme gerçekleştirmek için olanak sağlayan bir yazılım programıdır. Hassas ölçümler elde ederek hastaların gülen yüz ve ağız içi fotoğraflarının projelendirilmesi sağlanır. Derinlemesine analiz etmek amacıyla hastanın gülümseme hattı altın oran indeksi gibi araçlar kullanılır. Bu yazılım, hastaya restorasyon sonrası gülümsemenin nasıl olacağını otantik bir simülasyon vasıtasıyla gösterir.

Evet. Hollywood Smile - bilgisayarlı gülüş tasarımı tekniği son derece güvenli ve yan etkisi yoktur.

Tedavi süreleri, prosedürün türüne, kapsamına, sayısına ve istediğiniz değişikliklere göre farklılık gösterir.

Bazıları sadece 1 ziyaret (1-2 saat) sürerken, diğerleri mükemmel bir sonuç elde etmek için birkaç ziyaret gerektirebilir.

Ortalama olarak;

 • Lazer beyazlatma ve diş beyazlatma; 1-2 saat
 • Gülüş tasarımı Kompozit yapıştırma ve kaplamalar; 1-2 saat
 • Porselen kaplamalar ve tam kaplamalar (kron) ile Gülüş tasarımı; 1 ziyaret (5 Gün, 3 randevu)
 • İmplant(lar) + porselen kaplamalar ve tam kaplamalar (kronlar) ile Gülüş tasarımı; 2 ziyaret (her 5 günde bir, 3 randevu)
 • All-on-Four + porselen kaplamalar ve tam kaplamalar (kronlar) ile Gülüş tasarımı; 2 ziyaret (her 5 günde bir, 3 randevu)
 • İmplant(lar) + protez ile Gülüş Tasarımı; 2 ziyaret (her 5 günde bir, 3 randevu)

Sadece en iyi uluslararası ve Avrupa diş malzemelerini kullanmamıza ve uzman kozmetik diş hekimimiz Dilek Aksu Güler'in büyük bir üne sahip olmasına rağmen, İngiltere ve Avrupa'daki diğer uzman kozmetik diş hekimlerine kıyasla, gülüş tasarımı fiyatlarımız son derece rekabetçi ve uygun fiyatlıdır.

Hollywood gülüş tasarımıyla diş eti diş, dudak uyumu sağlanarak sağlıklı ve mükemmel gülüşler tasarlıyoruz. Günlük hayatta karşımızdakilerin dikkatini en çok çeken bölge yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüzdür. Hollywood yıldızlarının sahip olduğu Hollywood Smile adı verilen estetik gülüş tasarımıyla sağlıklı ve beyaz bir gülümsemeye kavuşmak mümkün.

Güzel bir gülümseme için sadece dişlerimizin beyaz olması yeterli değildir. Beyazlığın yanında dişlerin orantısı ve diş etlerinin sağlıklı görüntüsü de önemlidir. Hollywood Smile ile dişeti, diş, dudak uyumu sağlanıyor. Hollywood gülüş tasarımıyla, kişinin mevcut diş yapısının porselen kaplamalarla ile düzeltilmesi, diş eti estetiği sağlanarak diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluğun giderilmesiyle sağlıklı ve beyaz bir gülümseme amaçlanır.

Bu gülüş tasarımında adeta hekimlik ve sanat birleşiyor. Öncelikle yüzünüzün şekli tespit ediliyor ve hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirleniyor. Nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiği, cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor.

Her tasarım benzersizdir. Gülümseme hedeflerinize ulaşmak için gülüş tasarımı tedavi planınız size özel olacaktır.

Antlara Dental Polikliniği

Kaliteli malzeme uzun ömürlü çözümler

Antalya Holywood Smile

Diş Tedavisinde 16+ yılı aşkın tecrübe

Antalya Gülüş Tasarımı

Güzel Gülüşünüzden artık çekinmeyin!

Antalya Gülüş Merkezi

Bizce Güzel Gülümsemek Herkesin Hakkı!

Holywood Smile Bilgisayarlı Gülüş Tasarımı - Antalya

1 - Tanışma

Önce Uzman kozmetik diş hekimimizle randevu ile tanışın

2 - Planlama

Hekiminiz ile size göre gülüş tasarlayın ve planlayın

3 - Tedavi

Birlikte tasarladığımız gülüşünüze göre tedavini başlatalım

4 - Gülümseyin!

Yeni gülüşünüzün tadını çıkarın ve özgürce gülümseyin

Hayalinizdeki Gülümseyi Birlikte Tasarlayalım

Türkiye nin En İyi Gülüş Kliniklerinden biri olarak mükemmel bir üne kavuştuk. Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak güleryüzlü ekibimizle, son teknoloji kliniğimizde en iyi ve Hollywood gülüş tasarımını sağlamada önde gelen klinik olmaktan gurur duyuyoruz. Dr. Dilek Aksu Güler ve tecrübeli ekibi, kozmetik diş hekimliği ile hastalarına güzel doğal gülümsemelere yardımcı olma konusunda 15 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) yaptırmaya karar veren hastalarımıza önemli bir detay

Son teknoloji kliniğimiz, Sağlık Bakanlığı Uluslararası Sağlık Turizmi Müdürlüğü tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Türkiye de Uluslararası Sağlık Turizmi sertifikasına sahip sayılı diş kliniğinden biriyiz.

Yeni Gülümsemenizden ön görüntü görmek ister misiniz?

Yeni gülüşünüzünü önizleyin ve tatsız sürprizler ile karşılaşmayın. Mucizenin gerçekleştiği yer işte tam da burası. Yeni dişlerinizin gerçekte nasıl görüneceğini gülüş tasarımı ile görebilirsiniz.

all on 4 implant
antalya diş tedavisi

Hayalinize ve etkileyici gülümsemenize doğru giden yolda heyecan verici 3 adım

01

Randevu alıp, hekimlerimizle gülümsemenizi tasarlayın

Güzel gülümseme dönüşümünüze doğru ilk adım, son derece deneyimli uzman kozmetik diş hekimimizle irtibata geçmektir.

02

Muayene ve tedavi planı hazırlama

Gülümsemenizi geliştirmek ve özel bir görünüm yaratmak için hangi tedavinin en iyi seçenek olduğunu belirleme

03

Gülümseme yolculuğunuza başlayın

Bu ince porselen yapraklar dişinizin yüzeyine yapıştırılır ve dişin şeklini ve boyutunu mükemmel bir şekilde değiştirir.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu