Ortodonti

Artık düzensiz diş yapısı olan 7'den 77'ye herkes için bir sorun olmaktan çıkmıştır. Ortodontide olan son dönem gelişmeleri ile tedavi süreleri kısalmakta, yıllarca bitmeyen ortodonti tedavileri erkenden bitmekte ve hastalar erkenden estetik ve inci gibi dişlere kavuşabilmektedir. Hatta ortodontik teller dışarıdan görünmeyecek kadar diş renginizle uyumlu veya görünmeyecek bir alanda dişlerinizin arkasında konumlanabilmektedir.

Bright Smiles | Işıldayan Gülüşler İletişim
antalya ortodonti

Ortodonti Tedavisi - Diş Teli - Antalya

Ortodonti Tedavisi Uygulamaları - Antalya

  • Genetik faktörler
  • Doğumsal anomaliler (dudak-damak yarığı vb)
  • Hatalı fonksiyonlar (ağız solunumu vb)
  • Zararlı alışkanlıklar (parmak emme, uzun süre yalancı emzik kullanma vb)
  • Çürük nedeniyle süt dişlerinin erken kaybı
  • Travma

Alt ve üst çenenin birbirine göre bozulan ilişkilerini küçük yaşlarda yüze takılan özel apereylerle düzeltmeyi amaç edinen bir ortodonti alanıdır. Çoğu zaman ortopedik tedavi (çenelerin uyumu sağlanır) ve ortodontik tedavi (dişlerin kapanış uyumu sağlanır) birlikte yürütülür.

Ortodontik veya ortopedik tedavi ile düzeltilemeyecek durumlarda ortognatik cerrahiye başvurulur. Çene ve yüzde oluşan bozukluklar doğuştan yada kaza ve hastalıklara bağlı olarak sonradan ortaya çıkabilmektedir. Çenelerin birbirine ve yüze göre uyumsuzluğu hastalarda hem estetik hem de fonksiyonel rahatsızlıklara yol açmaktadır. Gelişen üstün teknoloji ve cerrahi teknikler ile bu bozuklukların düzeltilmesi sağlanabilmektedir.

  • Düzgün dişler, kişinin etkin şekilde ısırıp çiğnemesi ve konuşmasına yardımcı olmaktadır.
  • Sağlıklı diş ve dişetlerine katkıda bulunmaktadır.
  • Dişeti hastalıklarına ve çürüğe yatkınlık azalmaktadır.
  • Farklı fonksiyonel sorunların gelişimi engellemektedir (Eklem şikayetleri vb) o dişler hem fonksiyon hem görünüm olarak daha iyi konuma gelirler ve daha estetik görünürler.

5-6 yaşlarındaki çocuklarda bazen ortodontik muayene yararlı olabilmektedir. Bu yaşlarda çoğunlukla ortodontik tedavi uygulanmasa da bazı önleyici ortodontik tedaviler oldukça yararlı olmakatadır. Bu yaşlarda uygulanacak ortodontik tedaviler önleyici ve koruyucu ortodontik tedavi olarak isimlendirilmektedir.

Hap Bilgi Bölümü

Çeşitli sebeple bozulan diş düzeninin diş telleri vasıtasıyla yeniden ideal pozisyonuna getirilmesi işlemidir. Metal, Seramik Braketler ve Incognito (lingual) Tedavi yöntemi ile uygulanabilir.

İletişim

Ortodonti iyileşme süreci 1-2 Hafta.

Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibi olarak 15 yılı aşkın süre boyunca elde ettiğimiz başarılı diş sağlığı operasyonlarına ait fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

Fotoğraf Galerisi

Antalya'da ortodonti tedavisi ve Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antlara Dental Kliniği kalitesi ve tecrübesi büyük fark sağlıyor!

16+ yıl ortodonti tedavileri tecrübemiz ile diş sağlığınızı koruyoruz.

Antlara Dental Diş Kliniğinde kaliteli doğru hızlı tedaviyi bulacaksınız.

Antalya diş hekimi ihtiyacınız olması durumunda; Lara / Antalya'da bulunan tam teşekküllü Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişime geçebilirsiniz.

dentist-ugur-agar

Ortodontist Uzm. Uğur Ağar

Uzm. Dt. Uğur AĞAR, 1974 Antakya doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olan Uğur AĞAR ihtisasını Cumhuriyet Üniversitesi'nde tamamlayıp, İstanbul GATA'da ve Erciyes Üniversitesi'nde görevde bulunmuştur...


Uzm.Dt. Uğur AĞAR

WE DESIGN YOUR PERFECT SMILE

Bright Smiles with AntlaraDental!

Surprisingly great smiles, get started right now.

ONLINE WHATSAPP HATTI 530-202-68-68
BİZE ULAŞIN