Antlara dental whatsapp

All On Four İmplant Diş-All On 4 Fiyatları
Antalya

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

All-on-4 diş implant tedavisi nedir? Antalya'da all on four tedavisi için nelere dikkat edilmelidir?

Tam ya da kısmi dişsizlik problemlerinde alt ve üst çenede toplamda 8 implant kullanılarak sabit protez yapılması işlemine all on four implant tedavisi denir. Bu uygulamayı diğer işlemlerden ayıran en önemli özelliği, implantların farklı bir açı ile yerleştirilmesidir. Ayrıca bu teknik, kemik ilavesi gibi ek işlemleri içermez.

All On Four İmplant Tedavisi

Zamanla yaşanan diş kayıpları nedeniyle çene kemiklerinde kemik erimeleri meydana gelir. Kemik erimelerinden en çok etkilenen kısım genellikle çenenin arka tarafıdır. Yaşanan bu kemik erimeleri, dişsiz çenelerin tedavisini zorlaştırır. Bu probleme büyük oranda çözüm getiren all on four implant tekniği, tam ya da kısmi dişsizlik problemleri için sık sık önerilen bir tedavi yöntemidir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşanan değişimler sayesinde, tedavi yöntemlerinde de yenilikler yaşanır. Bu yeniliklerin başında gelen all on four implant tekniği, alanında uzman diş hekimleri ile uygulanması kaydı ile oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

All on 4 iyileşme süreci

All-on-4 Tekniği iyileşme süreci 1 gün olmakla beraber hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.

All On 4 İmplant Nedir?

All on 4 tedavisi, hiç dişi bulunmayan ve ciddi kemik kaybı olan hastalara implant destekli sabit protez yapılması esasına dayanır. Sadece çenenin ön bölgesinde bulunan kemiklerden yararlanılarak yapılan bu tedaviye ‘All on four implant tekniği’ denir. Bu yöntem genellikle birden fazla diş eksiği olan hastaların rahatlıkla tercih edebilecekleri bir tekniktir. Uygulama, yapılacak kişiye özel olarak planlanır ve hareketli diş protezi kullanamayan kişiler için oldukça idealdir. All on four diş implantının temizliği de oldukça kolay yapılır.

Ayrıca bu teknik, kemik ilavesi gibi ek işlemleri içermez. Bu tedavi yöntemini diğer uygulamalardan ayıran önemli özelliklerden biri de diğer dişlerle bağlantılı olarak yapılmamasıdır.

Bu yöntem genellikle birden fazla diş eksiği olan hastaların rahatlıkla tercih edebilecekleri bir tekniktir. Uygulama, yapılacak kişiye özel olarak planlanır ve hareketli diş protezi kullanmayan kişiler için oldukça idealdir. Bu sayede, temizliği de oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.

All On Four İmplant Nasıl Yapılır?

All on 4 implant tedavisine başlanmadan önce, detaylı bir radyolojik ve klinik muayene yapılır. Hastanın ağız içi ölçüleri alınır. Bundan sonraki süreçte, bilgisayarlı tomografi ile gerekli tetkikler yapılır. Hastaya en uygun tedavi planlaması aşamasına geçilir. İmplantlar uygulanmadan, çekilmesi gereken dişler varsa bu dişler çekilir.

All on four tekniği, protez ve cerrahi işlemler olarak iki aşamadan oluşur. Cerrahi işlem Aşamasına geçilir. Önceden planlanan tarihte hastanın çenesine 4 adet dental implant yerleştirilir ve aynı gün içerisinde geçici diş protezi bu implantların üzerine yerleştirilir. Ortalama üç ay sonra ise, kalıcı diş protezleri sabitlenir.

Bütün bunlar Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği standartlarına uygun olan modern ve hijyenik Antalya diş kliniğimizde deneyimli hekimleriz tarafından yapılır.

All On Four İmplant Tekniği Kimlere Uygulanır?

All on four tedavisi, bu işleme engel teşkil edecek herhangi bir hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik yapısına sahip, bütün tam dişsiz hastalara kolayca uygulanabilir. Fakat bazı durumlarda tedavi gerçekleştirilemeyebilir. Hangi hastalıkların all on four’a işlemine engel olabileceğini öğrenmek için de deneyimli diş hekimlerimize muayene olmanız detaylı ve doğru bilgiyi almanız çok önemlidir.

All on 4 İmplant Diş Tedavisi nedir? Antalya
All on Four İmplant Diş Nasıl Yapılır? Fiyatları Antalya

Hiç Dişi Olmayana İmplant Yapılır mı?

All on 4 implant tekniği genel olarak tam dişsiz hastalara uygun olan bir işlemdir. Bunun dışında kısmi dişlere sahip olan hastalarda da mevcut dişler çekildikten sonra implant tedavisine başlanır.

All On Four İmplant Avantajları Nelerdir?

All on four implant diş tedavisinin hastaya en büyük avantaj, aynı gün protez ve implant işlemlerinin gerçekleşmesidir. Bu tedavinin diğer avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Diğer pek çok implant tedavi yöntemine kıyasla ekonomiktir.
  • Hareketli protez kullanmakta zorluk çeken hastalar için çok uygundur.
  • İşlem sonunda estetik bir görünüm imkânı sunar.
  • Farklı damak tasarımı olduğu için hastanın alışmasını kolaylaştırır.
  • Hastaları yoran bir uygulama değildir ve ortalama 2-3 seans sürer.
  • Hastalar aynı gün içerisinde yeme-içme dahil bütan sosyal fonksiyonlarına devam edebilir.

All On Four Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi genellikle doktora ve işlemin yoğunluğuna göre değişse de implantların yerleştirilmesi yaklaşık 1-2 seans sürer. Kemik greftinin gerekmesi durumunda ek süreye ihtiyaç duyulabilir. Kısa vadede diş etlerinin toparlanması ve iyileşmesi için hastanın en az bir hafta dinlenmesi gerekir. Bu işlemler sonrasında tedavi bittiğinde hastaların iyileşme süresi 2-3 ay sürer.

All on Four İmplant Sonrası, Fiyatları Antalya

All on 4 İmplant Yapıldıktan Sonra Geçici Diş Ne Zaman Yapılır?

İmplant işlemi yapıldıktan sonra geçici protezler hemen yapılabileceği gibi yaklaşık bir hafta diş etlerinin dinlenmesi de beklenebilir. Bu süreçte herhangi bir enfeksiyon oluşmazsa geçici dişler sorunsuzca yerleştirilir.

All On 4 İmplant Fiyatları

All on 4 implant fiyatları, tedaviyi yapan diş hekimine, hekimin tecrübesine, Kliniğin lokasyonuna göre değişiklik gösterir. Bu tedavi, uzmanlık gerektiren bir tedavi olduğu için kullanılan implantların markası da all on four implant fiyatı belirlenirken farklılıklara neden olur. Bu nedenle hangi markaların seçileceği, işlemin ne kadar zamana yayılacağı da yine fiyatı etkileyen en önemli unsurlardır.

All On Four İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

All on four yaptıranlar işlemden sonra, dental implantların üstüne sabitlenmiş olan geçici diş protezini hemen kullanabilir. Ancak implant ve kemiklerin kaynaması ortalama 3 aylık bir sürece yayıldığı için, diş hekiminizin tavsiye edeceği şekilde bir beslenme düzeninin benimsenmesi önemlidir. Üç aylık süreç bittikten sonra yapılan daimî protezle, dilediğiniz şekilde beslenebilirsiniz.

Antalya Diş Klinikleri arasında tecrübesi ve uzman diş hekimleri ile öne çıkan Antlara Dental, all-on-4 implant tedavisi başta olmak üzere birçok alanda sizlere kapsamlı hizmet sunmaktadır.

Zaman & Para Tasarrufu

tasarruf edin.

Zaman Tasarrufu

Para Tasarrufu

En güzel gülüşlere Antlara Dental ayrıcalığı ile sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

All on 4 Tekniği İle İlgili Sık Sorulan Sorular

All on 4 Tekniği - Antalya

Aşağıdaki akordiyon menüden all on 4 (all on four) implant alanında sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorular için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuştuğu ve geçici protezlerini kullanabildiği bir tekniktir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır. Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar. 3-4 ay sonra implant ve çene kemiği kaynaştıktan sonra kalıcı protezler sabitlenir.

All on 4 tedavisinde tedavi öncesi hastalardan ölçü alınıp geçici protezleri hazırlanır. Lokal anestezi altında hastanın çekilecek dişleri varsa bunlar çekilerek implantları yerleştirilir. Hastalardan implantların üstünden ölçü alınarak yapılan geçici protezler bu implantlara uygulanır.

Antalya All on 4 dental implant hastalarımızın çeşitli sebeplerle kaybettikleri dişlerini tekrar kazanmalarına olanak sağlamaktadır. Hastalarımız tamamen dişsiz olduklarında, mevcut dişleri işlevini tamamen yitirdiğinde veya kullanmakta oldukları hareketli protezlerden rahatsız olduklarında kliniğimize gelip tedavi seçeneklerini öğrenmek isterler.

Bahsedilen durumlarda yaşanan estetik sorunlar dışında hastalarımızın en büyük şikayeti çiğneme fonksiyonlarını tam olarak yerine getirememeleridir.

All on 4 diş implantları yerine hareketli protez kullanan hastalar zamanla çiğneme fonksiyonları yetersiz kaldığı için dengeli ve sağlıklı beslenemedikleri için başka sağlık sorunları yaşamaya başlarlar. Ayrıca hastaların istedikleri besini tüketememeleri ve bu kısıtlama onların katıldıkları sosyal ortamlarda kendilerini huzursuz hissetmelerine neden olmaktadır.

İmplant tedavsinden sonra en doğru olanı sigara içmemektir. İmplant sonrası sigaranın bırakılması iyileşme sürecini destekler. Hasta sigarayı bırakamadıysaa implant sonrası en azından ilk 15 gün sigara içmemelidir.

Hastalara ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyulmadan aynı gün implant ve protezlerinin yapılmasını sağlar. Hastalar hareketli protezleri ile gelip aynı günün akşamı sabit protezleri ile evlerine giderler. Şehir dışından gelen hastalar için çok uygundur. Yapılan operasyonun sıkıntısı yara yerlerine herhangi bir baskı olmamasından dolayı çok azdır.

  • Maliyeti klasik dental implant ameliyatına göre daha düşüktür.
  • İstenilen gülüş estetiği, gülme hattı ve estetik görünüm sağlanır.
  • Klasik dental implantlarla kıyaslandığında bakımı ve temizlemesi daha rahattır.
  • Bulantı refleksi olan hastalar için çok uygundur. Hastanın damak kısmını içermediği için daha konforludur ve daha rahat alışılır.

Genellikle all on four ve diğer implant tedavilerinin tamamı lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bu tedaviler için bölgesel uyuşturmalar yeterlidir. Fakat hastanın anksiyetesi, öğürme refleksinin fazlalığı dikkate alınarak implant tedavilerinin tümünde sedasyon da uygulanabilir.

All on four sonrasında bir miktar ağrı ve şişlik yaşanabilir. Bu tüm diş operasyonlarında görülen normal kabul edilen bir durumdur. All on 4 diş tedavisinde de bu tür ağrı şikayetleri yaşanması normaldir. Ancak verilen ağrı kesici ilaçlarla şikayetler kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu