Antlara dental whatsapp

İmplant Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
İmplant Tedavisi Antalya

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Lara, Antalya.

İmplant tedavisini hakkındaki söylentiler insanların bu tedaviden uzak durmasına neden olabilir. İmplant diş hakkındaki gerçekleri öğrenmek için tedavileri detaylıca anlatan sayfalarımızı okumanız ve okuduktan sonra dahi aklınıza takılanları işinin ehli diş hekimlerimize sormanız en doğrusudur.  

İmplant Diş Hakkında Yanlış Bilinenler

Diş implantları dişlerini kaybettikten sonra; gülüşünü, ağız ve diş sağlığını yeniden kazanmak isteyenler için etkili bir çözümdür. Ancak implant diş tedavisi ile ilgili birçok efsane var. Bu yazıyı okuyarak bu efsanelerde anlatılanların gerçeklerini öğrenebilirsiniz.

İmplant diş doğal görünür mü?

İmplant Diş ile İlgili Yanlış Bilinenler

  Diş implantları doğal görünmez.

  İmplant konusunda bir başka yanlış bilgi de diş implantlarının kolaylıkla fark edilebileceği ve doğal görünmeyeceği düşüncesidir. Ancak implant tedavileri deneyimli diş hekimlerimizce, son teknolojik cihazlar kullanılarak (CAD/CAM teknolojileri gibi) modern gelişmeler takip edilerek doğal dişlerle kusursuz bir uyum sağlayacak şekilde yapılır. Vidalı diş çene kemiğine konumlandırılır ve diş taçları da yerlerine oturtulunca implant diş çevresindeki doğal dişlerden neredeyse ayırt edilemez. Yandaki görselde de bu doğal görünümün bir örneğini inceleyebilirsiniz.

  İmplant diş yaptırmak çok acıtır.

  Diş implantlarıyla ilgili en yaygın mitlerden biri, işlemin ağrılı olduğudur. Diş implantı işlemi lokal anestezi altında yapılır ve hastalar işlem sırasında ağrı hissetmez.

  İmplantın yerleştirilmesinden sonrasında yaşanan hafif ağrı normal kabul edilir. Genellikle diş hekimlerimiz tarafından reçete edilen ağrı kesicilerle implant sonrası yaşanan ağrı kontrol altına alınır.

  Diş implantları yalnızca yaşlılara yapılır.

  Tüm ağız implant, all on 4, all on 6 implant tedavileri sık sık yapıldığından olsa gerek insanların çoğu implantın yalnız yaşlılara yapıldığını sanmaktadır. Oysa implant diş tedavisi travma, çürük ya da diğer diş sorunları nedeniyle tek dişini, birden çok dişini kaybetmiş çene kemiği gelişimini tamamlamış her bireye yapılabilir. Diş implantı tedavisinde yaş belirleyici bir faktör değildir. İmplant tedavisinde belirleyici olan asıl faktör hastanın genel sağlığı ve kemik yapısıdır.

  İmplant özel bakım gerektirir.

  Bir başka mit ise diş implantlarının özel bakım gerektirdiğidir. Oysa implant diş bakımı oldukça basittir. Doğal dişlerde olduğu gibi günde en az iki kez fırçalama, gargara ve diş ipi kullanımı implant bakımı için yeterlidir. Bu rutinlerle uzun yıllar sorunsuzca implant diş kullanılabilir. İmplant doğal dişler için önerilenin ötesinde özel bir bakım gerektirmezler.

  İmplant diş başarısız olur.

  Diş implantlarının başarı oranı %95'in üzerindedir. Her tıbbi işlemin doğasında komplikasyon riski vardır. Ancak diş implantlarının başarısızlık oranı oldukça düşüktür. İşinin ehli diş hekimlerinin yaptığı implant tedavisi, uygun bakımla 20 yıldan fazla, hatta ömür boyu dayanabilir.

  İmplant diş yaptırmak çok pahalıdır.

  İmplant diş tedavisinin diğer diş tedavilerinden daha pahalı olduğu doğrudur. Fakat implant maliyeti hesaplanırken kullanım ömrü, bireye kazandırdığı estetik ve fonksiyonel artılar göz önüne alınmalıdır. Uzun yıllar kullanılabilen, hayat kalitesini arttıran, çiğneme fonksiyonu doğal dişe yakın, görünümü doğal diş gibi olan implant dişler ile yaşamının avantajları göz ardı edilmemelidir.

  Diş implantı yaptırmaya değmez.

  Diş implantı kaybedilen dişin estetik ve fonksiyonel avantajlarını yeniden kazanmak için yapılabilecek en değerli diş tedavilerindendir. Kliniğimizde yüksek kalitede implantlar alanında uzman diş hekimlerimiz tarafından büyük başarılarla uygulanmaktadır. Ömür boyu doğal dişlere en yakın çiğneme, ısırma fonksiyonuyla rahatça yemek yiyebilir, kahkaha atabilirsiniz. Doğal dişler gibi görünen implant dişlerinizle özgüvenle gülümseyebilir, konuşabilirsiniz. Söylentilerin aksine implant diş yaptırmaya değer bir diş tedavisidir.

  Diş implant çok uzun sürede yapılır.

  Diş implantı tedavisinin başlangıcından bitişine kadar geçen süre ortalama 3-6 aydır. Bu durum hastanın bu süre zarfında rahatsız olacağı anlamına gelmez.Bu sürenin büyük bir kısmı iyileşme ve implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için gerek duyulan süredir. Bazı implant tedavilerinde implant yerleştirildikten sonra hastalar çene kemiği ve implantın kaynaşma süresi boyunca kullanabilecekleri geçici dişleri ile evlerine dönebilirler.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu