Antalya Diş Beyazlatma - Bleaching

antlara dis-beyazlatma

Diş Beyazlatma işlemi özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi ve çoğu teknikte bir ışık kaynağı ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde yapılmakta ve çok olumlu, güvenli sonuçlar vermektedir.

Diş beyazlatma (bleaching) uygulamasını tercih eden hastalarımızdan son derece olumlu geri beslemeler almaktayız.

- Dişler üzerine sürülmesi ve çoğu teknikte bir ışık kaynağı ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur.

- Bir travma, kanal tedavisi vb. sebeplerle rengini yitirmiş veya değiştirmiş dişlerin iç yüzeylerine uygulanır.

- Uygulamada dişlere müdahale olmaması ve bir yan etkisi olmaması bu işlemi çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Diş Beyazlatma işlemi özel olarak hazırlanmış bir jelin dişler üzerine sürülmesi ve çoğu teknikte bir ışık kaynağı ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde yapılmakta ve çok olumlu, güvenli sonuçlar vermektedir.

İyileşme Süreci : Diş Beyazlatma - Bleaching iyileşme süreci 1 günü geçmemektedir.

Antalya Diş Beyazlatma - Bleaching

Hastalarımızın Hikayeleri

Antlara'daki deneyimlerinin hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlatan sevimli hastalarımızdan bazılarını izleyin.

Diğer tedavilerimizden olan implant ve ortodonti konularını da okumanızı tavsiye ederiz.

Sık Sorulan Sorular

Canlılığını yitirmiş dişlere diş hekimi tarafından uygulanır. Dişler daha öncesinde bir travmaya maruz kalmışsa veya kanal tedavisi sonrasında renkleşme meydana geldiyse dişlerin içine jel konulması yöntemiyle beyazlatma sağlanır.

Diş Hekimi tarafından dişlere sürülen beyazlatma patının ışık kaynağıyla aktiflenmesiyle uygulanır.

Dudaklar izole edilir ve diş etleri ışıkla sertleşen özel bir bariyerle örtülür. Normal ışık cihazıyla yapılan beyazlatmalarda seanslar yaklaşık 30-45 dakika sürer ve sonuç hemen gözlenebilir.

Tedavinin süresi diste hasar meydana getirmeyecek ölçüde dis hekimine ve hastanın istediği beyazlık derecesine bağlıdır. 2 gün arayla yaklaşık 3 seans yapılır.

Işık cihazının lazer olduğu durumlarda ise yaklaşık 1 saat süren seans sonucu tek seferde sonuç alınır.

Beyazlatma işleminin dolgular ve kaplamalar üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Bu nedenle elde edilen diş rengine göre yenilenmeleri gerekir.

Beyazlatma işlemi zamana ve hastanın alışkanlıklarına bağlı olarak geri dönen bir işlemdir. Bu nedenle belli aralıklarla yenilenmesi gerekir.

Hasta ve diş doktoru tarafından uygulaması gayet basit olan bu işlemin uzun vadede hiçbir komplikasyonu bulunmamıştır. Bu nedenle gülüşümüzü saklamak yerine böylesine kolay bir işlemle elde edilebilecek pırıl pırıl bir gülüşü sergilemek hepimizin hakkıdır.

Ayrıca beyazlatma işleminin ağız ve diş saglığı üstünde faydası olduğu da kanıtlanmıstır.

Hemen hemen herkese! Ancak, tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar vardır. Diş hekiminiz tam bir ağız içi kontrol ve teşhisi ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir.

Dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür.

Farklı diş beyazlatma (bleaching) metotlarıyla beyazlatılan dişler bir kaç yıl beyaz kalır. Fakat bu süre kişiden kişiye değişir. Yeme-içme alışkanlıkları, sigara ve fırçalama alışkanlığı dişlerin beyaz kalma süresini etkiler.

Şu unutulmamalıdır ki, bleaching her zaman istediğiniz beyazlığı sağlamayabilir. Beyazlama oranı dişlerinizin beyazlatma işlemi uygulanmadan önceki tonuna bağlıdır ve kişiden kişiye değişir. Bu yüzden diş hekiminiz ile beklentilerinizi önceden konuşmalısınız.

Diş Beyazlatma veya diş ağartma, genel diş hekimliğinde çokça uygulanan bir işlem olmasına rağmen aslına Estetik/Kozmetik Dişhekimliğinin alanıdır.

Beyaz dişler, gençlikle özdeşleştirildiğinden estetik görünümlü olmak isteyen kişiler tarafından oldukça arzulanırlar. Ancak şunu belirtmeliyiz ki, abartılı bir beyazlık çoğu durumda estetik olmayabilir. Her zaman için yüz ve ağız yapınıza uygun düşen doğal ton daha estetik olacaktır.

Sağlıklı Gülüşler Tasarlıyoruz

Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği