Antlara dental whatsapp

Gülüş Tasarımı - Gülüş Estetiği - Hollywood Gülüşü
Antalya

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

Hollywood Gülüşü Nedir?
Kimler Hollywood Smile Yaptırabilir?
Antalya'da Gülüş Tasarımı Tedavisi

Gülüş tasarımı tedavisi hem sağlıklıdır hem de bireye güzellik katan bir gülüş estetiği tedavisidir. İnsanların sosyal hayatlarında kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Gülüş tasarımı, kişinin yaşadığı ağız ve diş sağlığı problemlerinden dolayı kaybettiği özgüveni yeniden kazanmasını ve kişinin diş yapısının sanatsal bir özenle daha estetik ve doğal bir görünüme kavuşturulmasını sağlar.

Gülüş tasarımı yapılırken adeta diş hekimliği ve sanat birleştirilir. Hollywood Smile yaptırmak üzere Antalya diş kliniğimize gelen hastanın öncelikle yüz şekli tespit edilir ve hangi formda dişlere sahip olması gerektiği belirlenir. Gülüş estetiğini yakalamak için pek çok faktör bir arada ele alınır. Gülüş tasarımı yapılırken cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok noktanın uyum sağladığı tasarımlar yapılır.

Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği Uygulamaları - Hollywood Gülüşü - Antalya

Çürük dişler, diş eti rahatsızlıkları, dişlerdeki yapısal bozukluklar, dişlerdeki renk değişiklikleri ve diş eksiklikleri sonucunda oluşan sorunlar insanın günlük hayatını ve sosyal yaşamını olumsuz etkiler. Gülüş tasarımı ve diş estetiği tedavileri tüm bu sorunlardan kurtulmanızı sağlıklı dişlere kavuşmanızı, dişlerinizin daha estetik ve doğal bir görünüm kazanmasını sağlayan tedavilerdir.

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü bilgisayarlı gülüş tasarımında belirlenecek tedavi yöntemine göre iyileşme süreci ve tedavi süresi değişiklik gösteren bir tedavidir.

Ücretsiz Randevu

Gülüş Tasarımı Nedir? Hollywood Smile Nedir? Antalya

Gülüş tasarımı, bireye sağlıklı dişler ile birlikte ten rengi uyumu olan; dudaklarına, yüzüne yakışan ideal boyutta ve beyazlıkta dişler kazandıran estetik diş hekimliği tedavisidir. Hollywood smile ile birey kendisi için mükemmel olan gülüşü yakalar. Bu diş tedavisi kişinin yaşadığı ağız ve diş sağlığı problemlerinden dolayı kaybettiği özgüveni yeniden kazandırır. Ağız ve diş sağlığı sorunları olmayan fakat Hollywood yıldızları gibi gülümsemek isteyen her bireye gülüş Hollywood Gülüşü uygulanabilir. Gülüş tasarımı bireyin diş yapısını, sanatsal diş tedavisi ile estetik ve doğal bir görünüme kavuşturur.

Estetik diş hekimliğinin alanı olan bu işlem, çeşitli sebeplerle hem estetik hem de yapısal açıdan görünümü bozulan dişler ve diş eti hastalıklarının tedavisi için de yapılır. Gülüş estetiği birçok tedavi yönteminin bir arada uygulandığı bir işlem olup, hastanın yüz hatları da dikkate alınarak dişlerin doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasını amaçlar.

Gülüş Tasarımı(Hollywood Smile) Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı yapılırken ilk olarak hastanın estetik gülüş tasarımından ne beklediği detaylıca öğrenilir. Hastanın genel ağız ve diş sağlığı muayenesi yapılır. Diş eti hastalığı ya da tedavi gerektiren başka rahatsızlıklar tespit edilen hastalarda öncelikle sağlıklı bir ağız için gerek duyulan tedaviler yapılır. İdeal ağız ve diş sağlığına kavuşan hastanın ağız ölçüsü alınır. Alınan ağız ölçüleriyle hastaya özel modeller hazırlanır. Bu modellerle tedavinin nihai sonucunun hastanın yüz yapısına uygun olup olmadığı tespit edilir. Bunun için bilgisayar ortamında ölçümler yapılır ve yüz şekline uygun bir estetik gülüş tasarımı oluşturulur. Bu tasarımlar hastaya sunulur ve hangisinin yapılacağına deneyimli diş hekimlerimizin önerisi ile karar verilir.

Kararın ardından dişlerle ilgili yapısal bir problem yoksa diğer bir deyişle ortodontik tedaviye ihtiyaç yoksa diş etleri kontrol edilir. Diş etleri ile ilgili yapısal bozukluklar giderilir. Gerek görülürse diş beyazlatma işlemi yapılır. Dişlerde eksiklik varsa implant tedavisi ya da diş hekiminin karar verdiği diğer cerrahi müdahaleler yapılır. Yapılan işlemlerin ardından iyileşme süreci beklenebilir.

Dişlerde olan biçimsel ve görsel bozuklukların tedavisi yapılır. Estetik dolguların yanı sıra tecrübeli diş hekimlerimiz gerekli görürse zirkonyum ve porselen kaplamalar yapılabilir. Yapılan bütün uygulamalarda amaç karar verilen nihai gülüş tasarımına ulaşmaktır.

Estetiğin diş ile ilgili olan kısmından başka diş etleri ile olan kısmı da vardır. Bu kapsamda pembe estetik olarak da adlandırılan diş eti estetiği metodu uygulanır. Diş eti ile ilgili yapılan her türlü işlem bu estetik kapsamında yer almaktadır. Pembe diş estetiği, diş etinde oluşan yapısal problemler ve renk bozuklukları için yapılan her türlü tedaviyi içerir.

Pembe estetik tedavilerinde en sık uygulanan yöntemler; diş etlerinin bir kısmının cerrahi müdahale ile çıkarılması (gingivektomi), diş etlerinde estetik bir görüntü sağlamak amacıyla yapılan müdahaleler (gingivoplasti), lazer uygulamaları ve flap cerrahileridir. Tasarımda sadece diş ve diş etleri ile ilgili uygulamalar yapılmaz. Eğer gerek görülürse dudak ve yüz bölgesinde de gülüşü ön plana çıkaracak estetik müdahaleler yapılabilir.

Gülüş Tasarımı, gülüş estetiği, Hollywood Gülüşü nedir, fiyatları Antalya
Gülüş Tasarımı, gülüş estetiği nasıl yapılır? Fiyatları, Antalya

Gülüş Tasarımı Hangi Dişlere Yapılır?

Gülüş tasarımı, ağız ve diş yapısının orantılı bir hal alması ile mümkündür. Estetik bir gülüşe sahip olabilmek için diş yapısında ya da diş etinde olan kötü görünen her noktaya müdahale edilir.

Hollywood smile işlemi yapısal ve işlevsel bozukluğu olan her dişe uygulanabilir. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi gülüş tasarımı da bedensel gelişimini tamamlamış her bireye uygulanabilir. Gülüş tasarımı işlemi uygulanırken önemli nokta hastayı estetik açıdan rahatsız eden kısımların doğru tespit edilmesi, tasarımı tamamlayacak diş tedavilerinin yapılması ve tüm işlemlerin doğru şekilde planlanmasıdır.

Kimler Hollywood Smile yaptırabilir?

Hollywood Smile yaptırabilecek olan kişiler:

 • Ağız ve çene gelişimini tamamlamış olan,
 • Girdiği her ortamda etkileyici gülümsemesi ile öne çıkmak isteyen,
 • Daha güzel bir gülüşü olmasını isteyen,
 • Ortodontik tedaviye gerek olmayacak düzeyde hafif diş çapraşıklığından kurtulmak isteyen,
 • Genel sağlık durumu diş tedavilerine engel olmayacak olan,
 • Özellikle ön dişlerindeki diş sağlığı sorunlarını gidermek isteyen her birey Hollywood smile yaptırabilir.

Hollywood Gülüşünün Faydaları

Hollywood Gülüşlerinin avantajlarını şu şekilde özetlemek mümkündür: Hoollywood gülüşü yaptırarak,

 • Çok daha estetik ve güzel gülüşlere,
 • Simetrik ve beyaz dişlere,
 • Daha sağlıklı diş ve diş eti görünümüne,
 • Yarım ay şeklinde bir gülümseme çizgisine,
 • Daha genç ve enerjik görünüme,
 • Doğru bir ağız kapatma işlevine sahip olurken ve mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavisini de olursunuz.

Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Gülüş estetiği için yapılması gereken işlemler her bireyde farklıdır. Kimi hastalarda hiçbir hazırlık tedavisine ihtiyaç duyulmadan gülüş tasarımı yapılırken kimi hastalarda öncelikli olarak aylar sürecek olan ortodontik tedavilerin yapılması gerekmektedir. Yalnız gülüş tasarımı yapılacak hastalarda işlem toplamda 4-5 gün kadar sürmektedir.

Gülüş tasarımı yapılırken ilk olarak hastadan alınan ölçüler doğrultusunda deneyimli estetik diş hekimlerimizin uygun gördüğü gülüş tasarlanır. Bu tasarım sırasında genel yüz değerlendirmesi, yüz ve çene kemikleri görüntüsü, dişlerin dudaklarla uyumu, diş etlerinin görünümü, diş rengi ve formu bir bütün olarak değerlendirilir.

Gülüş estetiğinin ikinci aşaması olarak diş ve diş eti ile ilgili yapılacak işlemlere geçilir. Ardından diş beyazlatması aşaması gelir. Diş istenilen renge gelene kadar diş beyazlatma işlem devam eder.

Sayılan tedavilerin tümü için gereken süre yapılan işlemlerin yoğunluğuna, bireyin ağız ve diş yapısına bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

/p>

Gülüş Tasarımı Yaptırmak Neden Önemlidir?

Gülüş tasarımı bireyin hem ağız ve diş sağlığı hem de estetik güzelliği açısından önemli bir tedavi yöntemidir. İnsanların sosyal hayatlarındaki özgüvenlerini arttırır.

Dikkat çekici güzel ve sağlıklı bir gülüş kaliteli bir yaşamı da beraberinde getirir.
Estetik gülüş tasarımı ile tedavi yöntemi ile şu rahatsızlıklar giderilebilir:

 • Diş çürümesi ve diş kırılmaları,
 • Diş eti çekilmesi ile ilgili rahatsızlıklar,
 • Eksik dişler,
 • Diş eti kanaması ve enfeksiyonları,
 • Yapısal diş bozuklukları,
 • Diş minesinde oluşan rahatsızlıklar,
 • Diş taşı oluşumu,
 • Gülüşü olumsuz etkileyen tüm unsurlar.

Gülüş Tasarımı Ne Zaman Yapılır?

Gülüş tasarımı çene gelişimini tamamlamış her yaşta uygulanabilir. Bunun için alt yaş sınırı 18’dir.

Dijital Gülüş Tasarımı Ne Zaman Yapılır? Fiyatları, Antalya

Gülüş Tasarımı Herkese Yapılır mı?

Estetik gülüş tasarımı,Estetik diş ve çene gelişimini tamamlamış herkese yapılabilir. Hamilelik döneminde olanlara ise tavsiye edilmez. Bir bireyin gülüş tasarımı için uygun olup olmadığına estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış diş hekimlerimiz karar verir.

Dijital gülüş tasarımı alanında uzmanlaşmış hekimlerimizin onayını aldıktan sonra Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği standartlara uygun modern ve hijyenik kliniğimizde hollywood smile yaptırmak isteyen herkesi arzu ettiği mükemmel gülüşe kavuşturuyoruz.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Bütün diş tedavilerinde olduğu gibi Gülüş tasarımının da kalıcılığı hastanın ağız ve diş sağlığına gösterdiği özen ile doğrudan ilişkilidir. Gülüş tasarımı uygulamasında kaplamadan diş beyazlatmaya (bleaching) kadar çok farklı yöntemler kullanılır. Genel olarak bu tedavilerin kalıcılığı 5 ila 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı tedavisi fiyatları tasarım için yapılması gereken ön tedavilere ihtiyaç duyulup duyulmamasına, tasarım yapılacak diş adedine ve işlem için gerek duyulan seans sayısına göre değişmektedir. Diş hekimi muayenesinden sonra yapılacak estetik tasarımın ücreti kesin olarak belirlenebilir.
em>Gülüş tasarımını diş estetiğinden ayıran şey bütün yüz ile uyumlu bir estetik tasarım olmasıdır. Size en uygun tasarımı uzman diş hekimlerimiz ile birlikte karar vermek için Antalya’da gülüş tasarımı alanında öne çıkan Antlara Dental sayfasını ziyaret ediniz.

Hollywood Gülümsemesinin kalıcılığı için ne yapılmalıdır?

Hangi Hollywood Smile diş kliniğinin tercih edileceği konusunda uzun araştırmalar yaparak, zahmetli bir tedavi sürecini tamamlayarak ve tedavi için gerekli ücreti ödeyerek hayal ettiğiniz gülüşe kavuştunuz. Elbette ki yeni gülüşünüz korumak için gerekli bakımı en iyi şekilde yapmalısınız. İşte bir Hollywood gülümsemesi bakımı için “yap” ve “yapma” listeleri.

Ne yapmalı?

 • Hollywood Gülümsemenizi son durumunu değerlendirmesi ve profesyonelce diş temizliği yapması için diş hekiminize her zamankinden daha özenli ve düzenli olarak gitmelisiniz.
 • Dişlerinizi ve gülüşünüzü korumak için dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın. Herkesin bildiği basit bir yöntem olsa da Hollywood Smile tedavinizi en çok tehlikeye sokan düzenli diş fırçalamamaktır.

Ne Yapmamalı?

 • Tırnak yeme alışkanlığınız varsa hemen bunu terk etmelisiniz. Çünkü bu alışkanlık yontulmuş gibi görünen ve düzensiz dişler oluşmasına neden olur.
 • Kahve, soda, çay, şarap gibi içecekler ya da içeriğinde gıda boyası olan yiyecekleri aşırı tüketmekten kaçınılmalıdır. Bu besinler diş yüzeyinde renklenmelere yol açabilir.
 • Sert gıdaları ya da sert nesneleri ısırmayın, dişlerinizle bunları kırıp yemeye çalışmayın.

Hollywood Gülüşü ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Holywood Smile Bilgisayarlı Gülüş Tasarımı - Antalya

Estetik Diş Tedavi Uygulamaları - Hollywood Smile - Bright Smiles - Antalya

Dijital gülüş dizaynı, estetik ve fonksiyonel bir gülümseme gerçekleştirmek için olanak sağlayan bir yazılım programıdır. Hassas ölçümler elde ederek hastaların gülen yüz ve ağız içi fotoğrafları alınıp, bilgisayarda yeniden düzenlenir. Derinlemesine analiz etmek amacıyla hastanın gülümseme hattı altın oran indeksi gibi araçlar kullanılarak belirlenir. Bu yazılım sayesinde, hasta restorasyon sonrası gülümsemesinin nasıl olacağını bir simülasyon vasıtasıyla görebilir.

Hollywood Smile - bilgisayarlı gülüş tasarımı tekniği son derece güvenlidir. Ağız ve diş sağlığını koruyan hasta için pek çok avantajı olan bir tedavidir.

Tedavi süreleri, prosedürün türüne, kapsamına, yapılacak kaplama diş sayısına ve istediğiniz değişikliklere göre farklılık gösterir.

Bazı tedaviler sadece 1 diş hekimi randevusu(1-2 saat) sürerken, bazı tedaviler için birkaç randevu gerektirebilir.

Ortalama olarak:

 • Lazer beyazlatma ve diş beyazlatma; 1-2 saat
 • Gülüş tasarımı Kompozit yapıştırma ve kaplamalar; 1-2 saat
 • Porselen kaplamalar ve tam kaplamalar (kron) ile Gülüş tasarımı; 1 randevu (5 Gün, 3 randevu)
 • İmplant(lar) + porselen kaplamalar ve tam kaplamalar (kronlar) ile Gülüş tasarımı; 2 randevu (her 5 günde bir, 3 randevu)
 • All-on-Four + porselen kaplamalar ve tam kaplamalar (kronlar) ile Gülüş tasarımı; 2 randevu (her 5 günde bir, 3 randevu)
 • İmplant(lar) + protez ile Gülüş Tasarımı; 2 randevu (her 5 günde bir, 3 randevu)

Sadece en iyi uluslararası ve Avrupa diş malzemelerini kullanmamıza ve uzman kozmetik diş hekimimiz Dilek Aksu Güler'in büyük bir üne sahip olmasına rağmen, İngiltere ve Avrupa'daki diğer uzman kozmetik diş hekimlerine kıyasla, gülüş tasarımı fiyatlarımız son derece rekabetçi ve uygun fiyatlıdır.

Hollywood gülüş tasarımıyla diş eti diş, dudak uyumu sağlanarak sağlıklı ve mükemmel gülüşler tasarlıyoruz. Günlük hayatta karşımızdakilerin dikkatini en çok çeken bölge yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüzdür. Hollywood yıldızlarının sahip olduğu Hollywood Smile adı verilen estetik gülüş tasarımıyla sağlıklı ve beyaz bir gülümsemeye kavuşmak mümkün.

Güzel bir gülümseme için sadece dişlerimizin beyaz olması yeterli değildir. Beyazlığın yanında dişlerin orantısı ve diş etlerinin sağlıklı görüntüsü de önemlidir. Hollywood Smile ile dişeti, diş, dudak uyumu sağlanıyor. Hollywood gülüş tasarımıyla, kişinin mevcut diş yapısının porselen kaplamalarla ile düzeltilmesi, diş eti estetiği sağlanarak diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluğun giderilmesiyle sağlıklı ve beyaz bir gülümseme amaçlanır.

Bu gülüş tasarımında adeta hekimlik ve sanat birleşiyor. Öncelikle yüzünüzün şekli tespit ediliyor ve hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirleniyor. Nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiği, cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor.

Her tasarım benzersizdir. Gülümseme hedeflerinize ulaşmak için gülüş tasarımı tedavi planınız size özel olacaktır.

Antlara Dental kliniği

Kaliteli malzeme uzun ömürlü çözümler

Antalya Holywood Smile

Diş Tedavisinde 20+ yılı aşkın tecrübe

Antalya Gülüş Tasarımı

Güzel Gülüşünüzden artık çekinmeyin!

Antalya Gülüş Merkezi

Bizce Güzel Gülümsemek Herkesin Hakkı!

Holywood Smile Bilgisayarlı Gülüş Tasarımı - Antalya

1 - Tanışma

Önce Uzman kozmetik diş hekimimizle randevu ile tanışın

2 - Planlama

Hekiminiz ile size göre gülüş tasarlayın ve planlayın

3 - Tedavi

Birlikte tasarladığımız gülüşünüze göre tedavini başlatalım

4 - Gülümseyin!

Yeni gülüşünüzün tadını çıkarın ve özgürce gülümseyin

Hayalinizdeki Gülümseyi Birlikte Tasarlayalım

Türkiye nin En İyi Gülüş Kliniklerinden biri olarak mükemmel bir üne kavuştuk. Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak güleryüzlü ekibimizle, son teknoloji kliniğimizde en iyi ve Hollywood gülüş tasarımını sağlamada önde gelen klinik olmaktan gurur duyuyoruz. Dr. Dilek Aksu Güler ve tecrübeli ekibi, kozmetik diş hekimliği ile hastalarına güzel doğal gülümsemelere yardımcı olma konusunda 15 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile) yaptırmaya karar veren hastalarımıza önemli bir detay

Son teknoloji kliniğimiz, Sağlık Bakanlığı Uluslararası Sağlık Turizmi Müdürlüğü tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Türkiye de Uluslararası Sağlık Turizmi sertifikasına sahip sayılı diş kliniğinden biriyiz.

Yeni Gülümsemenizden ön görüntü görmek ister misiniz?

Yeni gülüşünüzünü önizleyin ve tatsız sürprizler ile karşılaşmayın. Mucizenin gerçekleştiği yer işte tam da burası. Yeni dişlerinizin gerçekte nasıl görüneceğini gülüş tasarımı ile görebilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımı İle Gülümseten Sonuçlar, gülüş estetiği, fiyatları, Antalya
Dijital Gülüş Tasarımı Ön Görüntüleme sistemi, fiyatları, Antalya

Hayalinize ve etkileyici gülümsemenize doğru giden yolda heyecan verici 3 adım

01

Randevu alıp, hekimlerimizle gülümsemenizi tasarlayın

Güzel gülümseme dönüşümünüze doğru ilk adım, son derece deneyimli uzman kozmetik diş hekimimizle irtibata geçmektir.

02

Muayene ve tedavi planı hazırlama

Gülümsemenizi geliştirmek ve özel bir görünüm yaratmak için hangi tedavinin en iyi seçenek olduğunu belirleme

03

Gülümseme yolculuğunuza başlayın

Bu ince porselen yapraklar dişinizin yüzeyine yapıştırılır ve dişin şeklini ve boyutunu mükemmel bir şekilde değiştirir.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu