Antalya Ortodonti Uygulamaları

antalya ortodonti uygulamaları

Ortodontide olan son dönem gelişmeleri ile tedavi süreleri kısalmakta, yıllarca bitmeyen ortodonti tedavileri erkenden bitmekte ve hastalar erkenden estetik ve inci gibi dişlere kavuşabilmektedir.

Hatta ortodontik teller dışarıdan görünmeyecek kadar diş renginizle uyumlu veya görünmeyecek bir alanda dişlerinizin arkasında konumlanabilmektedir.
Çeşitli sebeple bozulan diş düzeninin diş telleri vasıtasıyla yeniden ideal pozisyonuna getirilmesi işlemidir. Metal ve Seramik tedavi yönlemleri uygulanabilir.

Antalya Ordonti Uygulamaları
dentist-ugur-agar

Ortodontist Uzm. Uğur Ağar

Uzm. Dt. Uğur AĞAR, 27.07.1974 Antakya doğumludur.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olan Uğur AĞAR ihtisasını Cumhuriyet Üniversitesi'nde tamamlayıp, İstanbul GATA'da ve Erciyes Üniversitesi'nde görevde bulunmuştur...


Detay

Sık Sorulan Sorular

  • Genetik faktörler
  • Doğumsal anomaliler (dudak-damak yarığı vb)
  • Hatalı fonksiyonlar (ağız solunumu vb)
  • Zararlı alışkanlıklar (parmak emme, uzun süre yalancı emzik kullanma vb)
  • Çürük nedeniyle süt dişlerinin erken kaybı
  • Travma

Alt ve üst çenenin birbirine göre bozulan ilişkilerini küçük yaşlarda yüze takılan özel apereylerle düzeltmeyi amaç edinen bir ortodonti alanıdır. Çoğu zaman ortopedik tedavi (çenelerin uyumu sağlanır) ve ortodontik tedavi (dişlerin kapanış uyumu sağlanır) birlikte yürütülür.

Diğer tedavilerimizden olan implant ve diş beyazlatma konularını da okumanızı tavsiye ederiz.

Ortodontik veya ortopedik tedavi ile düzeltilemeyecek durumlarda ortognatik cerrahiye başvurulur. Çene ve yüzde oluşan bozukluklar doğuştan yada kaza ve hastalıklara bağlı olarak sonradan ortaya çıkabilmektedir. Çenelerin birbirine ve yüze göre uyumsuzluğu hastalarda hem estetik hem de fonksiyonel rahatsızlıklara yol açmaktadır. Gelişen üstün teknoloji ve cerrahi teknikler ile bu bozuklukların düzeltilmesi sağlanabilmektedir.

  • Düzgün dişler, kişinin etkin şekilde ısırıp çiğnemesi ve konuşmasına yardımcı olmaktadır.
  • Sağlıklı diş ve dişetlerine katkıda bulunmaktadır.
  • Dişeti hastalıklarına ve çürüğe yatkınlık azalmaktadır.
  • Farklı fonksiyonel sorunların gelişimi engellemektedir (Eklem şikayetleri vb) o dişler hem fonksiyon hem görünüm olarak daha iyi konuma gelirler ve daha estetik görünürler.

5-6 yaşlarındaki çocuklarda bazen ortodontik muayene yararlı olabilmektedir. Bu yaşlarda çoğunlukla ortodontik tedavi uygulanmasa da bazı önleyici ortodontik tedaviler oldukça yararlı olmakatadır. Bu yaşlarda uygulanacak ortodontik tedaviler önleyici ve koruyucu ortodontik tedavi olarak isimlendirilirmektedir.

Sağlıklı Gülüşler Tasarlıyoruz

Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği