Antlara dental whatsapp

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?
Zirkonyum Kaplama Diş Fiyatları
Antalya

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

Zirkonyum Diş Kaplama Antalya

Zirkonyum kaplama diş üzerine yapılan bir kaplama yöntemidir. Zirkonyum diş kaplama hem diş sağlığınıza zarar vermez hem de estetik açıdan mükemmel bir görünüm sağlar. Zirkonyum diş kaplama fiyatları, kaplama yapılacak diş sayısı, kullanılan malzemeler gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Dişlerin yüzeylerinin kaplanmasıyla gerçekleştirilen bu yöntemin daha dirençli olması, diş etinde herhangi bir kararma ya da morarmaya yol açamaması, diş hassasiyetiyle karşılaşılmaması gibi avantajları da diğer yöntemlere nispeten daha çok tercih edilmesini sağlar.

Daha sağlıklı dişlere kavuşmak ve özgüven ile gülümsemek için Antlara Dental ile iletişime geçebilir, alanında uzman diş hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir? Antalya

Zirkonyum kaplama diş yüzeyine taç şeklinde oturtularak yapılan dioksit altyapılı modern porselen diş kaplaması yöntemidir. yapılan bir kaplama yöntemidir. Porselen diş kaplama yöntemlerinden biri olan zirkonyum kaplamaya, birey dişlerindeki görünüm bozukluklarını, sağlık sorunlarını tedavi ettirmek istediği için başvurur. Hafif düzey çapraşıklıklar ya da sorunlu diş yapısı bireyi rahatsız eder, bireyin özgüvenini kırar. Bu rahatsızlıklar genellikle; hassasiyet, çürük ya da estetik kaygıdan doğan rahatsızlık hissidir.

Diş hassasiyeti gün içinde sıcak ya da soğuk yiyecek ve içeceklere bağlı olarak hissedilir. Bu hassasiyet zamanla ağırlaşabilir. Diş kaplama yöntemleri de diş hassasiyetinden kurtulmak için iyi bir yöntemdir.

Zirkonyum kaplama pratik bilgiler

Zirkonyum kaplama işlem süresi ortalama 5-7 gün arasında değişkenlik göstermekle birlikte tedavi ömrü ortalama 20 yıl ve üzeridir. İyileşme süreci 2-3 haftadır.

Zirkonyum Diş Kaplama öncesi, sonrası, fiyatları, Antalya
Zirkonyum Diş Kaplama hasta yorumları, diş kaplama fiyatları, Antalya

Hastalarımızdan Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Beş Yıldız

Beş yıldızı ortodontist Uğur bey e vermek istiyorum. Eli gerçekten çok hafif işlem sürecinde hiçbir şey hissetmedim, kendisi çok başarılı, anlayışlı ve kibar. Hasta konforuna çok önem veriyor. Çok çok teşekkür ederim.

Birşan Değirmenci - 2020

Korkumu Yendim

İğne korkusuyla gittim ama daha ilk muayeneden anında korkum gitti, Özge Abla'da çok ama çok yardımcı oldu. Birincisi kendisinin eli çok hafif ve çok dürüst bir şekilde diş tedavim hakkında ne yapacağını anlatıyor, tavsiyeler veriyor.

İrem Güler - 2020

Teknolojik Bir Klinik

Klinige girdiginiz andan ve ilk muayeneden itibaren güleryüzlü, profesyonel bir yaklaşımla size güven veren ve emin ellerde olduğunuzu hissettiren bir ekiple karşılaşıyorsunuz. Hijyene önem veren ve teknolojik bir klinik Antlara...

Kerim Tapkan - 2020

Herkese Tavsiye Ederim

Antlara implant tedavim devam ediyor. Bugün Özge hanım kanal dolgu islemimi yaptı, eli çok hafif diş korkumu Özge hanım ve Sinan bey sayesinde yendim. Her iki doktorumuz işinde mükemmel bütün herkese tavsiye ederim. Teşekkürler

Nuray Manastir - 2020

Zirkonyum diş kaplama yönteminin tercih edilmesin bir diğer nedeni ise estetik kaygılardır. Dişlerde zamanla oluşan aşınmalar ya da dişlere yeterli özenin gösterilmemesi renk değişimlerine neden olur. Aşınmalar ya da renk değişimleri görsel olarak rahatsızlık hissi verir.

Zirkonyum diş kaplama, hem diş sağlığınıza zarar vermez hem de estetik açıdan mükemmel bir sonuç sağlar.Tedavi sonrası dişlerinizin görünümü sizi tatmin eder. Zirkonyum kaplama diş yatırdığınızda gireceğiniz her ortamda gülümsemek için fırsat kollarsınız, aynı zamanda da yeme ve içme hassasiyeti yaşamazsınız.

Zirkonyum kaplama, zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeylerinin kaplanması şeklindedir. Bu işlem ön ve arka dişlere uygulanabilir. Zirkonyum diş kaplama, kişiye diş fonksiyonlarını eksiksiz sunar ve çürük dişlerin tedavi edilmesini sağlar. Hem sağlıklı diş yapısı oluşturur hem de estetik açıdan doğal ve güzel bir görünüm sunar. Zirkonyum kaplama diş, bu nedenle çokça tercih edilir. Tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise zirkonyum kaplamanın kolay kolay çatlama veya kırılma sorunu yaşatmamasıdır. Zirkonyum kaplama, metal içermediği için metal alt yapılı porselen diş kaplamaya kıyasla metalin okside olması durumuna karşı avantajlı bir yöntemdir. Bu sayede zirkonyum dişi oksidasyona karşı dirençlidir.

Zirkon kaplama diş estetik açıdan yapay durmaz. Yarı saydam özelliği sayesinde doğal bir görüntü sağlar. Zirkonyum kaplama, ısı geçirdiğinden doğal diş yapısıyla uyumludur. İşlem daha sağlıklı görüntü sağlamasına ek olarak ileri yaşlarda bazı ağız ve diş sağlığı problemleri ile karşı karşıya kalmamak için de sıklıkla tercih edilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır? Antalya

Zirkonyum kaplama, uygulamasında ilk adım hastanın diş hekimi tarafından muayene edilmesidir. Yapılan muayenenin ardından tedavinin ilk aşamasında herhangi bir acı ya da rahatsızlık hissi yaşanmaması için anestezi uygulanması yapılır.

Daha sonra işlem görecek dişler hafifçe küçültülerek kaplamanın yerleştirlebilmesi için uygun boyuta getirilir. Küçültülen dişlerin ölçümü yapılır. Ölçüm sonunda zirkonyum dişler hazır olana kadar geçici dişler yapıştırılır.

Dişin rengine hasta ile beraber karar verilir. Özellikle Antalya Antlara Dental Diş Kliniğinde hiçbir zaman süreç hastanın kontrolü dışında ilerlemez. Renge karar verildikten sonra ölçüm alınır. Ölçümler ve renk tercih süreci bittikten sonra dişlerin hazırlanma sürecine başlanır. Ortalama 5 gün süren hazırlanma sürecinin ardından geçici dişler çıkarılarak kalıcı zirkonyum kaplama dişler takılır.

Tedavi süreci bu şekilde tamamlanır. Ağız ve diş sağlığını korumak için mutlaka yılda iki kez diş hekimi kontrollerine gidilmelidir. Rutin diş hekimi kontrolleri ve diş sağlığı için yapılan bakımlar aksatılmadığı sürece zirkonyum kaplama gönül rahatlığıyla uzun yıllar sorunsuzca kullanılır.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır? Fiyatları ne kadar? Antalya
Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar? Antalya

Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum kaplama ömrü, kişinin tedavi sonrasında ağız ve diş bakımına ne kadar özen gösterdiği ile doğru orantılıdır.Zirkonyum kaplama diş tedavisinden sonra hasta belirli aralıklarla mutlaka diş hekimi kontrolüne Antalya Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimize gelmelidir. Bu kontroller esnasında diş hekimilerimizin vereceği tavsiyelere uyulur ise, kaplama dişleri ömür boyu sorunsuzca kullanabilir. Tedavi sonucunda olağan dışı bir durum yaşanmadığı sürece zirkonyum diş kaplama rahatlıkla uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir.

Kaplama sonrasında yapılması gereken kontroller, rutin olarak yıl içerisinde gerçekleşir. Kaplamanın ömrü diş hekiminin deneyimi ve yaptığı tedaviye de bağlıdır. Zirkonyum kaplama ömrü en başta kullanılan malzemelerle daha sonrasında ise deneyimli diş hekimlerinin ellerinden çıkmış olması ile ilgilidir. Fakat bunlar tek başına yeterli değildir. Hastanının ağız ve diş sağlığına, bakımına da dikkat etmesi gerekir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar? Antalya

Zirkonyum diş kaplama fiyatları, kaplama yapılacak diş sayısı, kullanılan malzemeler gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu noktada hastanın diş yapısının nasıl olduğu önem teşkil eder. Çünkü diş yapısının uygun olup olmaması tedavinin gerçekleşmesini sağlayacak en önemli unsurdur.

Tıpkı geçtiğimiz yılda olduğu gibi, zirkonyum diş kaplama fiyatları 2023 yılında da bu değişkenler üzerinden gerçekleşecektir. Maliyeti yüksek olan bu kaplama diş tedavisi, alınan malzemelerin fiyatları gibi birçok alt nedene bağlı olarak fiyatlandırılır. Ayrıca tamamen kişiye özel uygulanan bu tedavi yönteminde dişlerin tedaviye hazır hale gelebilmesi için ağız ve diş sağlığı ideal hale getirilnelidir.Bunun için diş kaplam tedavisis öncesinde gerekli diş tedavileri de yapılır. Bu da maliyeti etkileyen dururmlar arasındadır.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları hakkında net bilgi için sizi kliniğimize davet ediyoruz. Olacağınız ön muayenin ardından tecrübeli diş hekimlerimiz sizin için yapılacak işlemleri belirtecektir. Ancak bu planlama ile zirkonyum diş kaplama fiyatı belirlenebilir.

Zirkonum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Zirkonyum kaplama tedavisi için gelen hastamızı diş hekimlerimiz muayene eder. Muayenin ardından diş hekimimizin vereceği karara göre tedaviye başlanır.

Lekeli dişleri olanlar,

Diş beyazlatma işlemi yaptırmasına rağmen istenilen oranda diş beyazlığına ulaşılamayan dişleri olanlar.

Kozmetik Sorunları Olan Hastalar

Hafif düzeyde ortodontik bozukluğu olan, diş aralığı fazla olan ya da dişlerinde çatlak kırık olan bireyler.

Yeterli Diş Minesine Sahip Olmayanlar,

Genetik nedenlerle bazı kişilerin diş minesi yoktur. Diş sürümü ve çene gelişimi tamamlandıktan sonra dişleri korumak diş ömrünü arttırmak için diş kaplama yapılmalıdır.

Metal Alerjisi Olduğu İçin Metal Alt Yapılı Porselen Diş Yaptıramayanlar,

Metale alerjisi olan kişiler de bu kaplama türünü gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Zirkonyum kaplama içerisinde metal bulundurmadığından herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.

18-20 yaşına kadar çocuklarda gelişim söz konusu olduğu için zirkonyum kaplama yapılması tavsiye edilmez.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama yöntemi birçok avantajı bir arada bulundurur. Bu avantajların başında zirkonyum kaplamanın alttaki doğal dişlere zarar vermemesi sayılabilir.

  • Uygulanma aşamasında kolay şekil alır.Bu sayede hastanın yüzüne ve diğer dişlerine uyum kolaylıkla sağlanır.
  • Pek çok farklı tonda beyazlığa sahiptir. Doğal diş ile uyumlu olacak beyaz tonu kolay bulunur ve rahatlıkla uygulanır.
  • Zirkonyum kaplama dişler doğal dişlerdeki gibi renk kaybına uğramaz.Beyaz renginde dış etkenler nedeniyle herhangi bir renk değişimi yaşamaz. Doğal dişlerde kahve, çay gibi diş beyazlığını etkileyecek gıdaların tüketimleri sonucu ortaya çıkan renk değişimi zirkonyum kaplamada yaşanmaz.
  • Düzenli bakım ve doktor kontrolleri şartıyla uzun yıllar sorunsuzca kullanıma uygundur.
  • Sıcak ya da soğuk içecekler karşısında dirençlidirler. Diş hassasiyeti yaşanmaz. Zirkonyum kaplama diş gün içerisinde yaşanan bu basit görünen ama hastanın keyfini kaçıran sorunlara bile çözüm sağlar.
  • Zirkonyum diş kaplama ağızda tat değişikliği yaratmaz. Metal içeriğe sahip olmadığından kişinin tat duyusunda herhangi bir rahatsızlık uyandırmaz.
  • Dayanıklığı ve diş etleriyle kolay uyum sağlaması açısından birden çok avantajı içinde barındıran zirkonyum diş kaplama yöntemi hastalar tarafından rahatlıkla sıklıkla tercih edilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararları Var Mıdır?

Metal alt yapılı porselen diş kaplama türüne göre daha yüksek maliyete sahiptir ve bu tedavinin en büyük dezavantajıdır.

Diş Kaplama Modelleri Nelerdir?

Diş kaplaması modelleri arasında kompozit lamine diş kaplama diğer adıyla yaprak diş kaplama , metal yapılı porselen diş kaplama, zirkonyum altyapılı porselen, tam seramik empress - emax diş kaplama gibi birden fazla modeli vardır.

Doğru tercihi Antlara Dental ağız ve diş sağlığı polikliğine gilerek diş hekiminizin tavsiye ve yönlendirmesiyle bulabilirsiniz. Zirkonyum diş kaplama, hastanın istekleri doğrultusunda yapılır ya da yapılmaz. Hastanın diş kaplama isteği üzerine hastanın fiziksel özellikleri dikkate alınır. Bunlara bağlı olarak malzemeler değişir. Bu malzemelerin içeriği ile oluşturulan kaplamalar kişiye göre üretilerek uygulanır.

Porselen Diş mi Yoksa Zirkonyum mu?

Porselen ve zirkonyum diş arasında en dikkat çeken fark; sahip oldukları estetik görünümdür. Zirkonyum kaplama hem dış hem de iç yüzeyinin beyaz olması nedeni ile en ince yapıda olan dişte bile herhangi bir değişik renk ortaya çıkarmaz. Metal alt yapılı porselen kaplamaya göre zirkonyum kaplamanın ışığı geçirgenliği yüksek olduğundan daha doğal duruş sergiler.

Kaplamanın diş etiyle uyumu çok önemli bir detaydır. Zirkonyum kaplama estetik açıdan hastaları tatmin eder.Bu önemli noktada zirkonyum kaplama metal alt yapılı porselen kaplamalara göre diş etiyle daha iyi uyum sağlar.

Zirkonyum diş kaplama hazırlanışı ve malzeme içeriği nedeniyle metal alt yapılı porselen kaplamaya göre daha yüksek fiyatlıdır.

Metal alt yapılı porselen kaplama daha ucuz ve daha kolay yaptırılan bir işlemdir. Özellikle maddi açıdan düşünüldüğünde porselen diş yaptırılması hastaya daha avantajlı gelebilir. Fakat zirkonyum diş kaplamanının diğer üstün yanları sıralandığında zirkonyum kaplama daha kapsamlı ve avantajlı bir yöntemdir.

Zirkonyum kaplamanın sunduğu sonuçlar porselen kaplamaya göre daha kapsamlı, daha doğaldır. Bu noktada diş hekimlerimizle görüşmenizin ardından istekleriniz ve bütçeniz göre en doğru kararı verebilirsiniz.

İçeriğimizde bulamadığınız tüm sorularınızın cevaplarını Antlara Dental ile iletişime geçerek, uzman doktorlarımızdan alabilir, Antalya lokasyonlu kliniğimizde en uygun fiyatlara diş tedavisi yaptırabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Hakkında Sık Sorulan Sorular Antalya

Aşağıdaki akordiyon menüden zirkonyum kaplama alanında sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorular için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama, plak birikimine sebep olmadığı için diş renginde sararma ya da lekelenme şeklinde renk değişikliği olmaz.

Düzenli yapılan ağız ve diş bakımı, zirkonyum dişlerin bakımı için yeterlidir.

Anestezinin etkisini yitirmesiyle hassasiyet hissedilebilir. Hassasiyet genellikle zirkonyum diş operasyonun ilk günlerinde oluşur. 2-3 hafta gibi bir sürede hasta eski haline geri döner.

Zirkonyum diş kaplama dişlere zarar vermez. Aksine diş sağlığını koruru ömrünü arttırır.

Zirkonyum kaplama uygulanması sırasında ağrı çok rastlanan bir durum değildir. Aynı şekilde sonrasında da ağrı olması sık görülmez.

Zirkonyum kaplama dişlerin kullanım ömrü çok uzundur. Doğal dişler zamanla deformasyona uğrayabilir. Doğuştan gelen dişler canlı dokulardır. Bu sebeple aşınabilirler ve yapıları bozulabilir. Ancak zirkonyum dişlerde durum tam tersidir. Kullanan kişinin ağız ve diş bakımındaki özenine göre zirkonyum diş kaplamanının ömrü uzar.

Zirkonyum kaplama aşağıda kalan dentin tabakasını tamamen örtüyorsa çürüme olmaz. Bu tabakanın tamamen örtülmesi diş hekiminin deneyimi ile doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca doğru ve düzenli bakım da zirkonyum kaplı dişin ömrünü uzatır.

Zirkonyum kaplamanın altındaki diş çürürse hastada; ağrı, kötü ağız kokusu, diş eti kanaması, şişlik görülebilir. Bu durumları yaşayan birey hemen diş hekimine vaşvurmalı ve tedavi olmalıdır.

Zirkonyum kaplama işleminden sonra alttaki dişin çürümesi ender görülen ve genellikle işlemi yapan hekimin deneyimsizliği nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Kliniğimiz hastalarımıza 25 yılı aşkın bir süredir deneyimli diş hekimlerimizle hizmet vermektedir.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu