"/>
Antlara dental whatsapp

All On 6 Diş İmplant Nasıl Yapılır? All On 6 İmplant Yapım Aşamaları All On Six İmplant Diş Fiyatları –Antalya

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

Dişlerinizde dolgu ile tedavi edilemeyecek düzeyde çürük, diş kökünüzde kist oluşumu, daha önceden çekilmiş veya çekilmesi gereken çok sayıda dişiniz varsa hareketli protez (takma diş) yerine all on four veya all on 6 implant diş tedavisi olabilirsiniz.

Osteoporoz (vücuttaki kemik miktarının azalması) nedeniyle tüm ağız implant yaparak sabit protez kullanamayacağınız söylendiyse all on 6 dental implant tedavisi ile bu sorunu da çözebilirsiniz.

All-on-6 İmplant Tedavisi Nedir?

All on six dental implant tüm dişlerini kaybetmiş ya da dişlerinin tümünü çektirmek zorunda olan hastalara uygulanır. 6 adet implant üzerine dişlerin tamamının oturtulduğu diş implantı tedavisidir. All on six implant tedavisinde alt ve üst çeneye doğru açılarla diş kökü görevi gören 6’şar adet implant yerleştirilir. Deneyimli diş hekimlerimiz yaptıkları bu işlemle hastaları tam dişsizlik sorunlarından kurtarır. Yapay dişlerin doğal diş fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlar.

All on 6 iyileşme süreci

All-on-6 Tekniği iyileşme süreci 1 gün olmakla beraber hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir. Çene kemiği ile implantın kaynaşma süresi yaklaşık 3 aydır.

Antalya All-On-6 İmplant Diş Tedavisi Yapım Aşamaları

All-on-6 tedavisi temel olarak 3 adımdan oluşur ve bu adımların her biri farklı bir tedavi modeli gerektirir.

Konsültasyon ve 3D Röntgen

Hastanın kliniğe gelmesi ile birlikte detaylı bir muayene yapılır. Diş hekimleri hastanın diş şeklini, yapısını, ağız ve diş sağlığını kontrol eder. 3D Röntgen yardımıyla doku ve kemik yoğunluğunu belirler. İmplant tedavilerinin tamamı için hastanın yeterli düzeyde kemik dokusu olmalıdır. Bu da ancak 3D röntgen ile belirlenebilir. Bu sayede hastaya tedavi sırasında kemik grefti işlemi yapmaya gerek olup olmadığına karar verilir.

Bu yöntemde ağzın panoramik filmi çekilir ve en sağlam kemiklere tek bir ark için 6 implant uygulanır. Çenenin  arka kısımlarında osteoporoz (kemik erimesi) oluşmuşsa deneyimli diş hekimlerimiz kemik yoğunluğunun genellikle fazla olduğu ön kısımlardan tedaviyi yapar.

All on six tedavisine başlamadan önce ağızda kalan dişler çekilir. Uygulamada çene kemiğinden daha fazla faydalanmak için azı dişleri belirli açılarda yerleştirilir.

Geçici Dişler

Diş hekimleri ve ortodontistler implantların nereye yerleştirileceğine veya kemik grefti işlemine ihtiyaç olup olmadığına karar verirler. Hasta sağlıklı çene kemiğine ve yeterli kemik yoğunluğuna sahipse çenede punch yardımı ile oyuklar açılır. İmplantlar bu deliklere yerleştirilir.

Ağız içinden alınan ölçülere uygun şekilde bir veya iki gün içinde geçici protez dişler üretilir. Deneyimli diş hekimlerimiz, geçici protezleri implantlar üzerine yerleştirir. Ardından implantlar ve çene kemiğinin kaynaşarak bütünleşmesi için beklenir. Yaklaşık 3 ila 6 ay sonra çene kemiği ve implant kaynaşması tamamlanır. Bu süre zarfında hastadan beklentimiz çenesini çok yormaması katı gıdalar tüketmemesi çene kemiği ve implantın kaynaşması için gerekli özeni göstermesidir. 

İyileşme Dönemi Sonu ve İkinci Diş Kliniği Ziyareti

Çene kemiği ve vidalı diş kaynaşması tamamlandıktan sonra tecrübeli diş hekimlerimiz implantların diş eti dokuları ile tam olarak kaynaşması için müdahalelerde bulunur. Yeniden ağız içi ölçümleri, diş ölçümleri yapılır. Alınan son ölçülere uygun şekilde sabit protezler seramistimiz tarafında hazırlanır.

İmplantlar çene kemiği ile kaynaştıktan sonra hasta tekrar provalara çağrılır. Daimi dişlerin şekline ve rengine karar vermek için hastamıza 2 veya 3 farklı kalıcı protez diş denemesi yapılır. Bu denemelerin ardından varılan nihai karara uygun renkte ve yapıda kalıcı protez dişler yaklaşık 5 gün içinde üretilir. Kalıcı protezler implantlar üzerine sabitlenir. Bu sayede hasta daha önceden kaybettiği estetik güzelliğe, ısırma ve çiğneme fonksiyonlarına yeniden kavuşur.

All on 6 İmplant Diş Tedavisi nedir? Antalya
All on Six İmplant Diş Nasıl Yapılır? Fiyatları Antalya

All-on-6 İmplantların Avantajları

All On Six Diş İmplantının Hasta İçin Avantajları

  • Kalıcı sabit protezleriniz olur.
  • Yeni dişlerinizi doğal dişleriniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Ömür boyu kalıcılığı olan bir tedavidir.
  • Daha genç görünmenizi sağlar.
  • İnci gibi dişlerinizin verdiği özgüven ile gülümsersiniz.
  • Tam ağız implant tedavisine kıyasla hızlı iyileşme süreci yaşarsınız.
  • Kemik grefti uygulamasına genellikle ihtiyaç duyulmaz.
  • Bakımını, temizliğini kolaylıkla yaparsınız.
  • Ağız sağlığınıza katkıda bulunur.

Ağız sağlığınıza katkıda bulunur.

All on 6 Fiyatları Antalya

Antalya Diş Klinikleri arasında tecrübesi ve uzman diş hekimleri ile öne çıkan Antlara Dental, all-on-6 implant tedavisi başta olmak üzere birçok alanda sizlere kapsamlı hizmet sunmaktadır. All on six fiyatı için öncelikle kliniğimize gelip muayene olmalısınız. Muayenede size özel yapılması işlemlerin belirlenir ve ancak bundan sonra net olarak all on 6 fiyatı belirlenebilir.

All-on-4 ve All-on-6 diş implantları arasındaki fark nedir?

Bu iki tip arasındaki temel fark uygulanan implant sayısıdır.All on Four tedavisindealt ve üst çene için 4’er implant kullanılır. Bunlar, tüm ağız implant tedavisi için minimum rakamlardır. All-on-six tedavisinde ise her çeneye 6 adet implant uygulanarak daha dengeli bir baskı oluşturulur. All on 6 diş implantı, all on four diş implantına kıyasla hastaya daha fazla konfor, daha güçlü çiğneme fonksiyonu, daha uzun ömürlü bir tedavi sunar.

Bazı hastaların all on six yerine all on four'u tercih etmelerinin en önemli nedenleri: iki tedavi arasındaki fiyat farkı ya da hastanın yetersiz kemik yoğunluğudur. All on 6 dental implant fiyatı All on four implant fiyatından daha fazladır. Bu tedaviler sırasında bazı hastalarda kemik grefti ve sinüs kaldırma ameliyatları gerekebilir.

Hastanın yeterli kemik yoğunluğu varsa All on 6 dental implantlar çiğneme fonksiyonu bakımından daha iyi, uzun ömürlü, daha kullanışlıdır. Hasta için mükemmel bir seçimdir.

All On 6 Diş İmplant Yapım Süreci

Danışma: Bir ortodontist veya diş hekimi ağzınızı inceler. Dişlerinizin röntgen ve BT taramasını yapar.

İmplant Yerleştirme: Çene kemiğine oyuk açılır ve bu deliklere implantlar yerleştirilir. Geçici dişlerin için yeniden diş ölçüleri alınır. İhtiyaç halinde birkaç randevu ile geçici protez dişler düzeltilir.

İyileştirme: İyileşme süresi, ameliyatın ciddiyetine ve hastanın vücut yapısına bağlı olarak yaklaşık 3 ila 6 ay sürer.

Kalıcı Protez Dişlerin Yerleştirilmesi: Kalıcı protez dişlerin yerleştirilmesi yaklaşık 5 gün ila bir hafta sürer. Bu aşamada hasta yeni dişlerinin rengine ve şekline karar verir.

All on Four mu? All on Six mi? Fiyatları Antalya

Antalya Diş Klinikleri arasında tecrübesi ve uzman diş hekimleri ile öne çıkan Antlara Dental, all-on-6 implant tedavisi başta olmak üzere birçok alanda sizlere kapsamlı hizmet sunmaktadır.

Zaman & Para Tasarrufu

tasarruf edin.

Zaman Tasarrufu

Para Tasarrufu

En güzel gülüşlere Antlara Dental ayrıcalığı ile sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

All on Six İmplant Sonrası, Fiyatları Antalya

All on 6 Tekniği İle İlgili Sık Sorulan Sorular

All on 6 - Antalya

Aşağıdaki akordiyon menüden all on 6 (all on six) implant alanında sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorular için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

All on 6 diş implantları iki ana bölümden oluşur; implantlar ve protezler. Uygun bakım ile implantlar yaklaşık 30 yıl veya ömür boyu kullanılabilir. Protezler ise pek çok hastada daha çabuk aşınır 10 ya da 15 yılda protezlerin yenilenmesi gerekebilir. Diş hekimleri protezleri implantlara zarar vermeden değiştirebilirler.

Tam dişsizlik durumlarında hem all on four hem de all on six dental implant teknikleri hastalarımızın yaşadığı sorunlara çözüm sunabilmektedir. Ancak bu iki tedaviden hangisi daha iyidir sorusunun cevabı hastalarımızın çene yapılarının uygunluğuna bağlıdır. Çünkü all on 6 ve all on 4 dental implant tekniklerinin uygulanabilmesi için hastalarımızın yeterli çene kemiği hacmine sahip olması gerekmektedir.

Teknik olarak all on 6 dental implant uygulamasında çene kemiğine 6 adet implant yerleştirilirken all on 4 dental implant uygulamasında 4 adet implant kullanılmaktadır. Bu durumda all on 4 dental implant uygulaması daha az çene kemiği hacmi gerektirir. İki implant diş tedavisi arasında seçim yapmak bu duruma bağlıdır.

Ayrıca bir diğer durum da bu tedavilerde kullanılan implant sayısının tedavinin maliyetini ve iyileşme süresini etkilemesidir. All on 6 dental implantlar, all on 4 dental implantlara göre daha yüksek maliyetlidir ve daha uzun sürede iyileşir. Ancak all on 6 dental implant tedavisinde all on 4'e göre daha fazla implant kullanıldığı için diş protezlerini daha sağlam bir yapı üzerine yerleştirildiğinden çiğneme fonksiyonu daha etkilidir. Ancak all on 6 dental implant tekniğinde kullanılan implant sayısındaki artışın tedavi süresini uzatacağı ve oluşabilecek komplikasyon risklerini artıracağı bilinmelidir.

Sonuç olarak all-on-4 veya all-on-6 diş implantlarından hangisinin daha iyi olduğuna uzman diş hekimlerimizin tavsiyelerine göre, bahsettiğimiz koşullar ve avantajlar göz önünde bulundurularak karar verilmelidir. Uzman diş hekimlerimiz her hasta için bu tekniklerden hangisinin doğru seçim olduğunu detaylı bir muayene sonucunda değerlendirecekdir.

Yara iyileşmesini desteklemek ve kemik kaynaşmasını sağlamak için implant sonrası sigara içilmemelidir.

All on 6 dental implantların ne kadar süre dayanacağını etkileyene bazı durumlar:

Ağız Sağlığı:

Daha uzun süre All on 6 diş implantlarınızı kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey ağız hijyenine çok dikkat etmenizdir.Ağız hijyeni, ağzınızda plak birikmesini, diş eti hastalıklarını önler. İmplantlarınızı korur.

Yaşam Tarzı:

Çok sigara içiyorsanız veya çok içki içiyorsanız, All-on-six implantlar bu alışkanlıklardan kötü şekilde etkileyecektir. İmplant yerleştirildikten sonra iyileşme sürecinde fazla nikotin, kan damarlarının tedavi edilen bölgeye yeterli oksijen taşımasını engelleyerek iyileşme sürecinin daha yavaş olmasına neden olur.Ayrıca all on 6 diş implantı yaptırdıktan sonra hızlı bir iyileşme için en az 72 saat alkol almamalısınız.

Yaralanma veya Darbe:

İmplantlarınız travmalara karşı dayanıklı olacak şekilde yapılmış olsa da, yüze alınan darbe, yaralanma, sert besin tüketimi, yapışkan yiyecekler yeme, şişe açma vb. durumlardan etkilenebilir. Bazen bu hasar nedeniyle implnatların değiştirilmesi gerekebilir.

Geçici dişler yerleştirildikten sonra hastanın iyileşme süreci için en az 3 ay beklemesi gerekir. Bu süre zarfında herhangi bir basınç implantları ezebilir ve implantların başarısız olma riskini artırabilir.

Hastanın çenesinde yeterli kemik yoğunluğu yoksa diş hekimlerimiz kemik grefti yapabilir. Bu işlem de all on six tedavisine ek maliyet getirir ve tedavinin tamamlanması için daha çok zamana ihtiyaç duyulur.

All-on-six, tam bir ağız yapım prosedürüdür ve son derece hijyenik koşullar altında yapılmalıdır. Ortodontistler, enfeksiyon riskini güvence altına almak için işlemden önce ve sonra antibiyotik reçete eder.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu