Antlara dental whatsapp

Estetik Diş Hekimliği

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

Estetik Diş Hekimliği nedir? Antalya'da estetik diş tedavisi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Estetik diş hekimliği dişlerin fonksiyonel görevlerini yerine getirirken kişinin estetik görünümünü önceleyen diş hekimliği alanıdır. Daha çok beceri ve estetik kabiliyete dayanan bu alanda diş hekimleri kendilerini okuldan ziyade mesleki yaşamları içerisinde geliştirirler. Estetik diş hekimliğini bilgi, tecrübe ve yeteneğin bir arada sunulduğu bir alandır.

Son dönemlerde oldukça popüler olan gülüş tasarımı tedavisi, estetik diş hekimleri tarafından sık sık uygulanmaktadır. Bunun dışında genel diş hekimlerinin uyguladığı tedavilerin aksine diş sağlığının yanında estetiğini de önemseyen kişiler, estetik diş kliniği seçeneklerini tercih etmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği, diş sağlığının ötesine geçerek estetik olarak da oldukça çekici bir diş ve ağız yapısına odaklanır. Oldukça kapsamlı metodolojileri bulunan estetik diş hekimliğinin tedavi yöntemleri hastaların beklenti ve isteklerine göre şekillenir.

Genel diş hekimliğinden en büyük farkı ise yapılan diş estetiği işlemlerinin sonucunun kişiye özel olarak uygulanmasıdır. Yaygın diş estetiği işlemleri arasında gülüş tasarımı, kaplama, diş beyazlatma, diş eti şekillendirme ve estetik bonding yer alır.

Estetik Diş Hekimliği Tedavileri

Estetik diş hekimliği tedavileri diş ve ağız yapısında bulunan pek çok noktayı kapsar. Genel diş hekimliğinden ayrıştığı ana nokta ise kişilerin beklenti ve isteklerine göre tedavi bölgesiyle birlikte şeklinin değişkenlik göstermesidir.

Estetik diş tasarımı tedavi süreci

Estetik diş tasarımının tedavi süreci 2 saat - 1 gün arasındadır.

Ücretsiz Randevu

Estetik Diş Hekimliği

Her bölüm için ayrı bir tedavi yöntemi kullanılır. Örneğin diş dolgusu genel diş hekimliğinin ilgilendiği bir konu iken estetik diş dolgusu yalnızca bu alana girer. Aralarındaki fark ise sağlığın yanında görünümdür. Estetik diş hekimliği tedavilerinde kullanılan yöntemler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Estetik Bonding

Estetik bonding, daha çekici bir gülümseme oluşturmak ve dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılan basit bir estetik diş kaplama tedavisidir. Bu tedavi yontulmuş, aşınmış dişlere sahip olanlar için ya da diş arası boşluğu, şekilsizliği ve çarpıklığı bulunan kişiler için oldukça etkileyici çözümler sunar. Özellikle ön diş estetiği tedavisi sunan bu yöntem dişlerin yeniden şekillendirilmesine ve onarılmasına yardımcı olur.

Estetik Diş Hekimliği, diş beyazlatma uygulamaları fiyatları Antalya
Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları, fiyatları Antalya

Kaplamalar

Dental porselen lamineler olarak da adlandırılan kaplama işlemi, dişlerin ön yüzeyine uygulanır. Kaplama işlemi ile dişlerin rengine, aşınmışlığına, kırıklığına ve diş boşluklarına çeşitli çözümler sunulur. Estetik diş kaplama işleminin en detaylı yöntemi olan bu kaplamalar aynı zamanda tavşan diş estetiği için de kullanılabilir.

Kron Tedavileri

Kron tedavileri, dişin görünüm ve işlevsel olarak zayıfladığı dönemlerde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle kırık ve çürük dişlerin görünümü düzeltilir. Ayrıca dişlerin yapısal işlevini düzeltmek için de diş kron kaplama ya da diğer bir adı ile kron protez işlemi kırık gibi sorunları kolayca çözüme kavuşturur. Bu yöntem sayesinde örneğin bölgesel olarak ön diş estetiği ya da estetik dolgular yapılabilir.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, diş kusurlarını düzelten, diş sağlığı ve görünümünü geri kazandıran bir diş estetiği tedavisidir. Daha düz, daha beyaz ve doğal görünen bir gülümseme için kişinin ağız ve yüz yapısına uygun bir tedavi yöntemi ile uygulanır.

Diş Eti Şekillendirme

Diş eti şekillendirme ya da pembe diş estetiği, diş etlerinin şeklini estetik açıdan daha hoş olacak şekilde değiştirmeyi sağlayan bir yöntemdir. Diş etleriniz düzensiz görünüyorsa, gülüşünüzü güzelleştirmek için diş etlerinizi şekillendirmeyi düşünebilirsiniz.

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma ya da diğer bir adı ile bleaching işlemi, sağlıklı bir ağzın estetik açıdan güzel görünmesi için yapılan ve son yılların en çok tercih edilen diş estetiği uygulamalarından biridir. Diş beyazlatma, diş minesinde var olan renk değişikliğini veya yoğun çay, kahve, sigara tüketimi gibi zaman içinde ek nedenlerle oluşan renk değişikliğini gidermek için uygulanır.

Bu uygulamaların yanı sıra estetik diş dolgusu, doğal görünüm sağlayan ışıltılı gülüşler sunan bir tedavi yöntemidir. Kompozit dolgu olarak adlandırılan bu dolgu çeşidinde hastanın diş rengi dolgu rengini belirleyen önemli bir faktördür. Diş rengi ve dolgu rengi arasında bir fark olmadığı için hastanın dolgu sahibi olduğu dışarıdan asla anlaşılmaz.

Estetik Diş Hekimliği neden gerekli? Fiyatları Antalya
Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları-bonding, fiyatları Antalya

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliği tedavileri, uygulama yöntemine göre farklı aşamalardan oluşur. Fakat genel olarak uygulanan her tedavi için genel bir ilerleyiş vardır. Bu noktada ilk olarak kişinin beklentileri devreye girer. Örneğin; gülüş tasarımı yaptırmak isteyen bir kişi, beklentilerini diş hekimi ile paylaştıktan sonra öncelikli olarak hekim tarafından kişinin ağız ve diş yapısı incelenir.

İnceleme sonrasında uygulanacak olan diş estetiği işlemi, teknoloji yardımı ile eğer uygunsa bilgisayar ortamında kişiye gösterilir. Daha sonrasında seans planlaması yapılır ve aşama aşama tedavi uygulanarak istenilen sonuca ulaşılır.

Estetik Diş Hekimliği Neden Önemlidir?

Gülüşünüzün, dişlerinizin ve ağzınızın görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan herhangi bir diş tedavisi, estetik diş hekimliğini kapsar. Diş estetiği yapan hekimler, uyguladıkları tedavilerle ağız ve dişlerinizin çok daha iyi görünmesini sağlarken aynı zamanda daha iyi hissetmenizi sağlar.

Tabii ki estetik diş hekimlerinin tek yaptığı, daha iyi bir görünüm sunmak değildir. Aynı zamanda diş estetiği işlemleri, ağız ve diş sağlığınızı da kapsayacak şekilde uygulanır. Yani estetik diş hekimliği dişleriniz için hem sağlıklı hem de estetik çözümler sunar.

Estetik Diş Hekimliği Tedavileri Hangi Hastanede Yapılır?

Estetik diş hekimliği tedavileri genellikle özel diş kliniklerinde ve hastanelerde yapılır. Devlet hastaneleri diş estetiği tedavisi kapsamına giren konularda hizmet sunmaz. Buna ek olarak SGK da pek çok diş tedavisi işlemini karşılamaz.

Bu sebeple estetik diş kliniği seçimi tedavilerden daha iyi sonuçlar almak için oldukça önemlidir. Bu noktada uzman ve tecrübeli kadrosu ile Antlara Dental'i tercih edebilirsiniz. 2005 yılından bu yana Antalya’da hizmet veren klinik, uzman kadrosu ile estetik diş hekimliği ile ilgili tüm tedavilerde istenilen sonuca ulaşmanızı sağlar.

Estetik Diş Fiyatları

Diş estetiği fiyatları, yapılan işlem özelinde değişmekle birlikte kişinin ağız ve diş durumuna göre de değişkenlik gösterir. Örneğin; estetik diş kaplama işlemi birden fazla seanstan oluştuğu için daha maliyetli olurken vampir diş estetiği görece olarak daha kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Bu sebeple diş estetiği fiyatları 2024 yılı için işleme göre değişmekle birlikte kişinin istekleri ve ağız yapısına göre de şekillenir.

Estetik diş fiyatları SGK tarafından karşılanmadığı için kliniklere göre fiyat farkları mevcuttur. Sağlığın yanı sıra görünüme de önem verenler için örneğin estetik dolgu diş işlemleri dolgu dişe göre daha maliyetli olsa da zaman içinde daha iyi sonuç verir. Uygun ve profesyonel bir hizmet için Antlara Dental Diş Kliniği ile hemen iletişime geçebilir ve daha güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu