Antlara dental whatsapp

Pedodonti - Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı

Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Lara, Antalya.

Pedodonti tedavisi nedir? Antalya'da çocuk ağız ve diş sağlığı için nelere dikkat edilmelidir?

Pedodonti ya da çocuk diş hekimliği 0-14 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığını korumayı ve oluşan hastalıkları tedavi etmeyi amaçlar.

Kliniğimizde gerekli olan tüm dental tedaviler çocuklara uygulanmaktadır. Çocukların ağız ve diş sağlığının mükemmel olması, 6 ayda bir düzenli yapılan diş hekimi kontrolü ile sağlanabilir.

Ücretsiz Randevu - Çocuk Diş Tedavisi

Antalya'da siz de diş beyazlatma yaptırmak için aşağıdan ücretsiz randevu oluşturabilirssiniz.
20+ yıl diş tedavileri tecrübesi ve profesyonel hasta hizmetleri.

Ücretsiz Randevu

Pedodonti - Çocuk Ağız ve Diş Tedavisi Antalya

Pedodonti Çocuk Diş Uygulamaları - Antalya

Telsiz Ortodonti - Invisalign Diş Tedavileri Sık Sorulan Sorular

Telsiz Ortodonti - Invisalign - Antalya

Kliniğimizde gerekli olan tüm dental tedaviler çocuklara uygulanmaktadır. Çocukların ağız ve diş sağlığının mükemmel olması, 6 ayda bir düzenli yapılan diş hekimi kontrolü ile sağlanabilir. Bu kontroller sırasında ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorun tespit edilebilir. Burada önemli olan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisidir. Çocuk hastada erken teşhis çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.

Çocuk hastada ilk muayene, hem çocuk hem de çocuğun anne ve babası ile iletişim kurmakla başlar. Tanışmadan sonra hastanın medikal ve dental hikayesi alınır. Daha sonra klinik ve radyografik muayeneye geçilir. Bu aşamalardan sonra teşhis ve tedavi planlaması hakkında hastaya, anne ve babasına bilgi verilir. süt ve sürekli dişleri çürük ve periodontal hastalıklar gibi başlıca ağız hastalıklardan korumak için birçok yöntem uygulanmaktadır. Bunlar; ağız hijyeni kavramının öğretilmesi, diş fırçalama alışkanlığının kazanılması, yöntemlerinin öğretilmesi, sistemik ve topikal florür uygulamalarının yapılması, fissür örtücülerin uygulanması ve yer tutucuların uygulanması olarak sayılabilir.

Erken yaşta başlayarak olası çürük ve şekil bozukluklarına erken müdahale edilmiş olur. İleri yaşlardaki diş sorunlarının da önüne geçilmiş o

Korkmamasını ve acı çekmeyeceğini söylemeyin. Bilinçaltında diş hekimini zorlu bir süreç olarak algılamaması için, tedavi sonrasında ödüllendirme yapmayın. Diş hekiminiz, çocuğunuzu rahatlatacaktır, panik olup da bunu çocuğunuza yansıtmayın. Çocuğunuzu diş hekimine tok getirmelisiniz.

Çocuğunuzun canının acımayacağıyla ilgili tetkikler yapılarak, çocuk diş hekimine alıştırılır. Çocuğunuzun genel diş durumu kontrol edilerek, herhangi bir anomali olup olmadığına bakılır. Dişleri koruma ve beslenme ile ilgili ebeveynler bilgilendirilir.

  • Ağız ve damak yapısı
  • Süt dişlerinin oluşumu
  • Süt dişlerinden kalıcı dişlere geçiş
  • Kalıcı dişler ve süt dişlerindeki çürükler
  • Kalıcı ve süt dişlerindeki şekil bozuklukları gibi birçok konuya değinir.

Koruyucu diş hekimliğinde en etkili tedavi şekli olarak kabul edilen florür tedavileri, sağlıklı bireylerde, çürüğe yatkın bireylerde, dişlerdeki hassasiyet ve erozyon tedavisinde, özel bakıma ihtiyacı olan sistemik rahatsızlığı olan bireylerde uygulanabilmektedir. Uygulamalar bireyin yaş ve çürük oluşum riskine göre belirlenen sıklık ve miktarlarda gerçekleştirilmektedir.

Florür uygulaması, diş minesini güçlendirmeyi sağlayan tedavidir ve tüm dişlere uygulanabilir. Yan etkisi bulunmayan bu teknik dişler kurutularak uygulanmaktadır. Flor uygulaması 5 dakika sürer. Bir saat yemek yenmemeli. İlk 24 saat süt ürünleri tüketilmemeli. Çünkü jelin etkisini azaltır. Yeni diş çıkardıkça tekrarlanmalıdır. Ağızda bulunan dişlere de 6 ayda bir yenileme yapılmalıdır.

Anatomik olarak azı dişlerinin çiğneyici yüzeylerinde bulunan girinti ve çıkıntılar, yiyecekler için yapışıp kalabilecekleri bölgeler oluşturmaktadır.

Çürükler temizlenmesi zor olan bu bölgelerden başlamaktadır. Fissür örtücüler, dişlerde bu yüzeyleri sığlaştıracak, besinlerin tutunmasını azaltacak ve fırçalanmasını kolaylaştıracak bir yüzey oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Klinik uygulamalar sonrasında çürük oluşumun %70-80 oranında azalma görüldüğü bilinmektedir.

Bu tedavinin avantajı azı dişlerini koruyarak çürük riskini en aza indirir ve dişlere hiçbir zararı yoktur.

Bu uygulama 5 dakikada tamamlanır ve düzenli tekrarlanmasına gerek yoktur. Sadece kullanım ile aşınan yüzeyler yenilenir.

Fissür örtücü ve fluor birbirini tamamlayan tedavilerdir. İkisini de uygulayabilirsiniz. Dolgu'dan daha ekonomik bir uygulamadır.

Çocuğunuzun ilk dişi çıktıktan sonra pedodonti kontrolü için diş hekiminize gidebilirsiniz.

Pedodonti, Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı, Tedavisi, Çocuk Diş Hekimi Antalya

Antlara Dental kliniği

Erken Teşhis & Tedavi Önemi!

Kontroller sırasında ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorun tespit edilebilir. Burada önemli olan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisidir.

Çocuğunuzda Doktor Korkusu varsa?

Kliniğimizde diş hekimi ve dental tedavi korkusu olan çocuklara Bilinçli Sedasyon ve Genel Anestezi altında dental tedaviler uygulanmaktadır.

Çocuk Diş Bakımı & Eğitimi

Ağız hijyeni kavramının öğretilmesi, diş fırçalama alışkanlığının kazanılması, yöntemlerinin öğretilmesi vb. tedavilerin uygulanması

Sağlıklı dişlere sahip olmak ve daha fazla bilgi almak için implant ve endodonti-kanal tedavisi makalelerini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Kliniğimizde diş hekimi ve dental tedavi korkusu olan çocuklara Bilinçli Sedasyon ve Genel Anestezi altında dental tedaviler uygulanmaktadır. Pedodonti yani çocuk diş tedavileri hakkında yardıma ihtiyaç duyarsanız bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Platformları

Antlara ile iletişime geçmenin üç basit yolu.

Ne zaman ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun. Doğru tedaviyi bulmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Kliniğinizde ilk değerlendirme veya randevu için bize resimler gönderin.

Diş Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyoruz.

Antalya / Lara'da bulunan tam teşekküllü Antlara Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu